Doporučuji: Podzim 2018

Každá roční doba je jiná a i každý rok mi přijde o něco jiný. Vyvíjíme se, měníme, vidíme sebe i svět v novém světle. Proto jsem se rozhodla vždy každé roční období doporučit pár věcí, které se mohou stát dobrými spojenci pro roční dobu. Myslím, že jde o věci, které Vám pomohou být co nejvíce sami sebou a doplní trochu energie, když to bude potřeba.

Všechny věci slouží jako nástroje a vyzdvihnou Vaše přednosti a pomohou zvládat i těžké životní chvíle. A někdy mohou jen udělat radost. I bez těchto věcí již máme vše co potřebujeme a i tak jsme skvělí. Nejsou nezbytné, ale mohou být příjemným způsobem, jak o sebe pečovat. A to i tento podzim.

Čas introspekce

Podzim a následně i zima je období pro introspekci. Horší počasí a nižší teploty zapříčiní, že trávíme více času doma, a tak se můžeme ponořit sami do sebe. Psaní deníku, seznam věcí, za co jsme vděční, meditace nebo vaření teplého jídla mohou být činnosti, při kterých se více ponoříme do sebe. Je to čas objevování svých přání, ale i strachů a práce na nich.

IMG_4027

Pro čas na introspekci je dobré si vytvořit svůj vlastní koutek nebo vybrat místo, na které se vždy vrátíte. Díky tento „vnitřní práci“ i na takovém místě vytváříte vyšší energii, která Vám pomůže s další prací. Na toto místo si dejte oblíbené předměty. Mezi ně mohou patřit oblíbené krystaly, květiny, sušené bylinky, duchovní obrázky, vykuřovadla nebo i kousek přírody. Vytvořte si svůj koutek pro meditaci, psaní nebo přemýšlení, kde víte, že můžete v klidu objevovat kouty svého srdci, mysli i duše.

Koření: kurkuma a zázvor

Chladné dny, nachlazení, méně světla a následně i horší nálada. Zahřejte se pomocí koření. Kurkuma a zázvor jsou skvělými doplňky pro teplé nápoje ale i vaření. Nejen že pomáhají prohřát organismus, ale současně startují i naše zažívání, které lépe pracuje, a tak nejsou kila navíc přes zimu nutné. Já si nejraději sušený zázvor s kurkumou zaliju vroucí vodou a popíjím jako čaj.

DSC00370

Pro koření zajděte do některého obchůdku s kořením nebo prodejny bez obalu. Není nad čerstvé koření do vlastních kořenek. Kvalita je nesporně lepší než u těch v supermarketu a cenově také vyjdou lépe.

Záklony a šuplík

Podzim nás většinou více připoutá k práci a ve volném čase jsme méně aktivní než v létě. Proto se většinou čekárny na rehabilitaci plní pacienty více než kdykoli jindy. A většina pacientů přichází s bolestmi zad. Zkuste tyto dva jednoduché cviky jako prevenci bolestí a ušetřete si tak návštěvu lékaře a dny plné bolesti.

IMG_8214

OQCN2857

Záklon je dobrou prevencí proti bolestem beder hlavně tehdy, kdy máte sedavé zaměstnání a ve volném čase také spíše sedíte. Zacvičte si 10 opakování 2x denně.  Můžete si vybrat variantu vleže nebo ve stoji, podle toho jaké máte možnosti. 

YJYR0979

Šuplík je jednoduchý cvik, které lze zacvičit naprosto kdekoli. Nejprve se hezky narovnejte vsedě a poté několikrát posuňte hlavu vzad. Jako byste se chtěli temenem hlavy opřít o stěnu za Vámi. Tento cvik je prevenci bolestí krku i hlavy a je dobré si zacvičit alespoň 2x denně po 6 opakováních. 

 

E. Gilbert: Velké kouzlo

Kdykoli čtu tuto knihu, tak v ní najdu inspiraci a radu, která přesně sedí na to, co řeším, nad čím přemýšlím nebo o co usiluji. Vždycky mi dodá odvahu a sebedůvěru začít nebo pokračovat v mých kreativních činnostech. Na podzim můžu rozhodně doporučit kapitoly Odvaha a Vytrvalost. Ale i když člověk jen namátkou knihu otevře na jakékoli stránce, tak objeví kapitolu, kterou zrovna potřebuje. Proto kniha pro tento podzim, kterou mohu všem doporučit je právě Velké kouzlo.

IMG_8197

Finanční bloky a úspěch

Většina z nás si s sebou nese určité finanční bloky a jakýsi negativní vztah k financím. Víc peněz, víc problémů. Více peněz, více namyšlenosti. Více peněz, méně zájmu o ostatní a další úvahy. Poslední dobou ale přicházím k přesvědčení, že peníze jsou opravdu energie a je na nás jak je použijeme a zda budou proudit naším životem. Peníze jsou pro život nutné a kladný vztah k nim nám může jen pomoci se zbavit neustále strachu a pocitu, že nemáme dost. Proto bych tento podzim ráda pracovala na odstranění svých finančních bloků. A postoji k penězům i úspěchu. Zatím mohu doporučit pár zdrojů (v angličtině), které mi pomohly se na peníze začít dívat trochu jinak.

  • Sahara Rose: The Highest Self Podcast epizoda 46 Financial Self-Care Why Abundance Is A Mindset We Need To Pay Attention To
  • Guru Jagat: YouTube kanál a video
  • Jess Lively: The Lively Show Podcast epizoda 271 s Denise Duffield

 


Přidali byste tento podzim něco dalšího? Napište svoje tipy a nápady do komentářů. Ráda bych, kdyby tato stránka sloužila jako jakési komunitní místo, kde můžeme vzájemně sdílet, co nám dělá radost právě tento podzim. Myslím, že podzim je pro řadu lidí období, kdy se cítí velmi sami, a tak možná právě Váš tip někomu pomůže se tuto roční dobu cítit lépe.

S láskou

Verča

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s