Doporučuji: Zima 2018/2019

S novým obdobím přicházím i s novou dávkou tipů, které Vám mohou zpříjemnit právě tuto zimu. Každé období má něco do sebe a mě docela dlouho trvalo než jsem si zimu oblíbila. Tato zima je ale pro mě výjimečná. Chci se totiž spřátelit s chladem, užívat si studený vzduch a zbavit se studených rukou a nohou.

Zázvorové panáky

Pro posílení imunity ale i třeba v prvních dnech nachlazení jsou zázvorové panáky skvělou vzpruhou. Jejich příprava je jednoduchá a v lednici Vám vydrží menší zásoba několik dní. Ze začátku jsem z nich měla docela respekt, ale nakonec se na tu pálivou chuť vždy těším.

UXMT7760

Na jejich přípravu si kupte větší kus zázvoru. Z něho odstraňte slupku a nakrájejte na menší kousky. Poté již dejte zázvor do odšťavňovače nebo jako já do mixéru. V odšťavňovači je příprava rychlejší a jednodušší. Do mixéru si dám kouká s zázvoru a přidám i trochu vody. Rozmixuju a poté přecedím přes plátýnko na rostlinné mléko. Navíc někdy přidám kousek pomeranče nebo citronu pro lehké zjemnění chuti. Pak už si jen dám ráno menšího panáka a mám pocit, že na mě žádné virózy nemůžou.

Wim Hof metoda

O této metodě vím už nějakou dobu ale teprve teď jsem se rozhodla jí opravdu vyzkoušet. Zjednodušeně řečeno se jedná o metodu zaměřenou jak na tělo, tak i mysl. Pracuje se hlavně s dechovými cvičeními, otužováním a nastavením mysli. Podporuje vnímání vlastního těla a uvádí naše tělo do jakéhosi nekomfortu. Ten je ale pro nás a pro naše zdraví důležitý a pomáhá našemu tělu fungovat optimálně a tedy zdravě. Již brzy chystám zde na blogu článek o mých začátcích a více se můžete dovědět na stránkách Wim Hof Metody.

IMG_E9110

Second Hand nákupy

Možná stejně jako já zjistíte, že přeci jen nějaké nové oblečení tuto zimu potřebujete. Roláky, teplé svetry, kabáty nebo šaty. Ještě než se ale vrhnete k nákupu, zkuste se podívat, co vlastně máte doma a potom zkuste štěstí v místním sekáči.

Mě se takto povedly koupit dvě sukně na zimu, teplé svetry a dokonce i kabát. Určitě je dobré vědět, co vlastně hledáte, jinak může být takové nakupování dost chaotické. A potom si nechte dost času na vyzkoušení a zjištění kazů oděvu. Prozkoumejte švy, knoflíky, zapínání nebo drobné dírky. Rozhodně jsem pro vyzkoušet nejprve sekáče a tím přeci jen trochu šetřit životní prostředí. Hlavní ale stále je to s nákupy nepřehánět a to i tehdy, kdy se jedná o nákupy z druhé ruky.

Arganový olej

Mým favoritem na pleť i vlasy je arganový olej. Čistý a bez příměsí. Olej používám každý den na noc. Hlavně teď v zimě je moje pleť v oblasti čela opravdu suchá a po vyčištění cítím, že potřebuju pleť promastit. Arganový olej se dobře vstřebává a nenechává těžký mastný film.

DNOI1670

Dále je dobrý na konečky vlasů pro jejich lepší výživu. Tím jak se hlavně delší vlasy odírají o oblečení, dochází k jejich ničení a je dobré jim dopřát o něco lepší péči. Arganový olej můžete najít v prodejnách se zdravou výživou nebo na internetu.

Čas k sebereflexi

Podzim i zima jsou skvělé k tomu se zastavit a zeptat se sami sebe, co vlastně chceme, co nám děla radost a co je na druhou stranu nutné opustit. I když je to někdy velmi těžké, tak je dobré podívat se skutečnosti do očí a možná i něco změnit.

IMG_9088

Já tento čas chci věnovat úvahou nad prací, bydlením i vztahy v mém životě. Konec roku byl pro mě opravdu náročný a život mě sám nějak nasměroval k tomu, abych se zamyslela, co opravdu chci já. A tak si teď nechávám čas to zjistit a v novém roce se nechci bát udělat kroky, které jsou nutné ke splnění všeho, co si přeju.


U sebe i ve svém okolí vidím, že jsou poslední měsíce opravdu náročné. Dochází ke ztrátám, hádkám a těžkým životním situacím. I když je to pro nás často nepředstavitelné, tak právě tyto události nás posilují a díky nim se také „čistíme“ a stáváme se sami sebou. Je čas přestat se bát a svůj život opravdu žít.

S láskou

Verča

IMG_8814

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s