Jarní oblíbenci

Mám takový pocit, že nový rok přichází až teprve s příchodem jara. Že to je opravdu ten nový začátek, který všichni potřebujeme, abychom se znovu nastartovali. Já se na toto jaro opravdu těším, čeká mě hodně změn a sama na sobě cítím, že si začínám vytvářet život podle svých představ. A co patří mezi mé oblíbence tohoto jara?


Bohempia tenisky

Ještě než začalo jaro, tak jsem měla jasnou představu o botech na jaro. Chtěla jsem nějaké světlé tenisky. I přesto, že krásné jako na začátku nezůstanou, tak jsem měla představu, že tohle jaro se mi budou hodit ke všemu. V rámci mé práce mě teď čeká o něco více cestování po Čechách, takže chci pohodlnou obuv, která ale zároveň vypadá dobře a co si budeme povídat i trochu hip.

LOGT8804

Boty jsou něco, co mi nějak nejde kupovat v sekáči, ale nechtěla jsem sáhnout po běžných značkách. Přeci jen se snažím postupně dělat kroky k udržitelnému životu a ráda podpořím místní nebo evropské značky. A tak jsem si nakonec pořídila světlé tenisky od české značky Bohempia. Věřím, že spousta z Vás už o nich slyšela nebo je viděla na IG. I já si jejich tenisky zamilovala a těším se, že v nich prochodím jaro, léto a snad i podzim (když dovolí počasí).

Second Hand nákupy

Jelikož se vždycky v práci převlékám do něčeho prakticky pohodlného, tak se musím přiznat, že jsem poslední roky zase až tak neřešila, ale něco se ve mně toto léto zlomilo. A tak jsem trochu provětrala šatník a přinesla do něj několik věcí a to ze sekáče. Šatník chci jednak trochu osvěžit a taky přizpůsobit sama sobě, možná i věku nebo prostě svojí idee.

KCQJ0312

IMG_9928

Pokojovky

Na IG se nemůžu vynadívat na všechny ty fotky pokojových rostlin. Domácí džungle má něco do sebe a přenést kousek přírody i do bytu je myslím skvělé. Vždycky jsem několik rostlinek doma měla, ale nějak se zvláště nezajímala o druhy nebo jak přesně by se o ně měl člověk starat. Ale tohle jaro to bude jiné. Chystám se si byt zaplnit pokojovkami a také se o nich něco naučit.

TMNU2921

Zelené džusy

Moje nadšení pro zelené džusy trvá, a tak se i oni zařadili na tento seznam oblíbenců. Poslední dobou u mě vede kapusta v kombinaci s řapíkatým celerem a trochou ovoce. Prakticky si dávám zelený džus každý den. Konečně si tak mohu říci, že mám opravdu dostatek listové zeleniny. V chladnějších měsících je totiž pro mě velmi těžké jíst saláty a raději si dopřávám vařenou, kořenovou zeleninu s luštěninami.

IMG_9628

Méně plastu, více ohledu

Musím se přiznat, že jsem poslední měsíce trochu polevila od některých svých předešlých zvyků. Nakupuji sice více bez obalu než ve Francii, protože mám vždy nějaký obchod bez obalu blízko. Na druhou stranu, ale asi více kupuji věcí v plastu. Ať už se jedná o rostlinná mléka, sušenky nebo třeba rostlinné pomazánky. A přitom všechny tyhle věci si člověk může docela dobře připravit sám doma. A tak je takové moje malé předsevzetí si zase o něco více všímat, co vlastně nosím domů a kolik odpadu odnáším.

IMG_3544

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s