Týdeník 16: Stěhování do Francie

Nikdy jsem neměla k určitému místu příliš silné kořeny. Mám moc ráda Mělník, kde jsem se narodila a vyrostla, ale nedělalo mi velké problémy se odstěhovat. Ráda se tam vracím, trávím čas a procházím se ulicemi, parkem nebo podél Labe, ale svoje DOMA si většinou vozím s sebou.

Mám ráda i Prahu kde jsem žila asi 8 let, ale i přes určitou nostalgii nebylo tak těžké toto město opustit. Poslední dobou mám ale silnou touhu žít v přírodě a určité kořeny si vytvořit. Myslím, že to ale nebude k místu samotnému, ale spíše mám touhu si vytvořit vztah s přírodou, půdou a lidmi. 

DSC01610

Možná je to spojeno s vytvořením si vlastního domova. Na místě kde budu mít kousek země pro vlastní zahradu, dům, kde založím rodinu. Možná tehdy poznám opravdové spojení s místem. A nebo také ne. Můj pocit je stejně takový, že i když vlastníme půdu je to jen na nějaký čas a vše, i my samotní, patříme přírodě. I tak bych si pevnější pouto ráda vytvořila. Bez přehnaného ulpívání, ale s pokorou a vděčností. 

A tak se Samem jedeme do Francie. Jedeme s otevřenou myslí a přáním najít si místo pro život. Ze začátku budeme v krásném městě La Rochelle, ale pro usazení budeme hledat místo na venkově. Možná v okolí a tedy regionu Charente Maritime, možná v Pay Basque nebo někde více v horách. 

IMG_3011

Oba toužíme po pomalejším životě ve větším souladu s přírodou. Je zajímavé, že ačkoli máme oba trochu jiné důvody a sny, tak ve výsledku chceme to samé. Chceme být více soběstační, méně ve stresu a naučit se nové věci. 

Moje představa zahrnuje snížit naše životní náklady na minimum, naučit se udržovat zahradu a také být mentálně i fyzicky silnější. Možná žít na první pohled jednodušší život, ale zároveň bohatší. Bohatší o vztah k přírodě, o vztahy s lidmi v blízkém okolí a také o hlubší vztah k sobě samé. 

IMG_3006

Tato touha je ve mne již dlouho, ale dlouho jsme nevěděla jak ji pojmenovat. Cítila jsem určitý zájem o minimalismus, přírodu a zpomalení, ale do nedávná jsem neměla představu, jak by to prakticky mělo vypadat. V posledních měsících se ale dostávám blíže jasné představě a moc se mi to líbí. 

Díky této představě cítím daleko menší tlak, protože si myslím, že spoustu věcí zvládneme vlastními silami. Také ale vím, že to nebude hned teď a to je v pořádku. Ten správný čas přijde a já cítím, že jsme připraveni a ve svém životě máme dost prostoru pro tento nový krok. 

IMG_3027