Už máte své expandéry?

Podle Lacy Phillips je náš život odraz našeho podvědomí. To jak se nám daří nebo ne, je otázka našich zakořeněných přesvědčených a také naší sebehodnoty. Ve chvíli, kdy chceme ve svém životě něco přivolat (lásku, peníze nebo dům) je důležité jít více do hloubky nás samotných. pozitivní afirmace nebo vision board nám nebude k ničemu, když hluboko v sobě máme pocit nedostatečnosti, strachu nebo viny z dosažení našich cílů.

A zde vstupují do hry tak zvaní expandéři. Aby se naše sny mohly plnit, tak je důležité vidět, že se to opravdu může stát. A právě lidé, kteří mají to, co chceme, jsou našimi expandéry. Rozšiřují totiž naše obzory a ukazují, že to, co chceme, můžeme mít. Najít a vidět je, je důležitější než si představovat sami sebe ve vysněném domě nebo práci.

IMG_1776

Expandéři jsou všude kolem nás. Často však těmto lidem závidíme. Závist pochází z pocitu vlastního nedostatku a z pocitu „že když už to mají oni, já nemůžu“. Místo toho se těmito úspěšnými lidmi můžeme nechat inspirovat a mnohé se od nich naučit. Vlastně, to co v nás vyvolají, je obrazem toho, co se děje uvnitř nás a jaké hodnoty se v nás zakořenily.

Jak si vybrat expandéry? Měli by to být lidé, kteří jsou nám co nejvíce podobní. Věkem, rodinou, původem a tím čeho dosáhli a my bychom chtěli. Mohou se nám podobat i povahou, vzhledem, stylem komunikace nebo přístupem k životu. Tito lidé mohou být součástí našeho reálného života, ale také je můžeme znát online nebo expandérem může být postava z knihy nebo filmu. Expandéři a vlastně lidé v našich životech by v nás neměli vyvolávat pocit nedostatku nebo odporu sami k sobě.

img_1861.jpg

Expandérů můžeme mít více. Každý jsme jiný, a tak najdeme různé expandéry pro různé části života. A i pro tu jednu část, řekněme partnerský vztah, můžeme mít několik expandérů. Když chceme třeba manifestovat určitý partnerských vztah, tak je dobré napsat si, jak by takový vztah měl vypadat a pak se „vydat do světa“ a vidět, že to co chceme je možné. A to klidně u více lidí. Můžeme hledat stálost, věrnost, dobrou komunikaci, pochopení jeden pro druhého či společný život plný cestování, zážitků a přátel.

Při manifestování práce je dobré najít někoho, komu se v našem oboru opravdu daří. Následně můžeme nabídnout svoje služby nebo dobrovolničit pro danou osobu, a tak proces manifestování zrychlit. Uvědomit si, že jsme někomu takovému na blízku, sledovat ho při práci a učit se od něj, nás posune mílovými kroky kupředu.DSC01317Na konec bych ráda zmínila, že při manifestování je důležité vědět, co si opravdu přejeme. Ať už se jedná o hromadu peněz, nový dům, partnera nebo profesní kariéru, tak je důležité se zamyslet, zda tato touha pochází z nás samotných nebo hledáme ujištění zvenku. Přeme si nový vztah, protože všichni v našem okolí vztah mají, tlačí na nás rodina nebo je tato touha hluboko v nás a rádi bychom svůj život obohatili? Chceme spoustu peněz, abychom dokázali svým rodičům, že máme na to žít vlastní život nebo toužíme po luxusu, protože je to projev naší vlastní touhy? Takové otázky je důležité, a také těžké, si položit pro úspěšný, šťastný a prostě skvělý život. Takový jaký opravdu chceme, podle sebe.

DSC01344


Více inspirace na blogu To Be Magnetic

Články o expandérech (EN)