Tahini 3x jinak

Tahini, pasta ze sezamových semínek, je univerzální přísada pro sladká i slaná jídla. Já ji používám prakticky denně, a tak jsem se rozhodla natočit krátké video s mými oblíbenými recepty.

Tahini je podle mě přísada, o které moc lidí neví a nebo často neví, jak by ji mohli v kuchyni použít. Mě se výborně hodí, když nepoužívám žádné živočišné zdroje. Díky její hutnosti (a ano obsahu tuku) jsou jídla sytější a navíc také chutnější. Nebojte se tedy tahini vyzkoušet.

Čokoládová pomazánka

Čokoládová pomazánka se skvěle hodí na lívance, palačinky nebo do ovesné kaše. Prostě ke sladké snídani. Navíc se dá dost jednoduše připravit zcela bezobalu, jelikož kakao lze najít prakticky v každém bezobalovém obchodě nebo se běžně prodává v papíře.

IMG_0742

Příprava je jednoduchá. Jen smíchejte tahini, kakao, trochu cukru a potom přidejte rostlinné mléko nebo vodu. Množství tekutiny přidávejte pomalu a přizpůsobte ho Vámi požadované konzistenci. Na lívance je někdy lepší tekutější ale třeba na chleba lze pomazánku udělat hustší.

Dresink

Dresink na zeleninové saláty, grilovanou zeleniny nebo v mém případě do wrapů, lze také připravit z tahini. Smícháním tahini, s olivovým olejem a bylinkami vznikne hustý dresink a díky němu nebudete mít brzy po salátu hlad. Pro zpestření někdy přidávám i lžičku hořčice nebo sojovku.

img_0744.jpg

Rostlinné mléko

Rostlinné mléko z tahini jsem připravuju hlavně proto, že se snažím snížit množství kartonů od kupovaného roslitnného mléka. Přeci jen mléko používám prakticky denně, a tak se snažím si doma připravovat vlastní. To z tahini je asi nejjednodušší. Stačí jen 2 lžíce tahini rozmixovat ve skleničce vody spolu s datlí a solí pro zvýraznění chutí.

IMG_0745