Inspirace posledních dní

Hledám inspiraci, díky které můžu opustit svoje staré a nefunkční vzorce chování. Zní to složitě? Začala jsem na sobě více pracovat a díky tomu mohu vidět lépe sebe i své okolí. Jsem ale v bodě, kdy potřebuji pomocnou ruku, abych se mohla posunout vpřed. A i díky těmto zdrojům se mi dí opustit, to co již nemá smysl a zároveň dát větší smysl a hloubku věcem, které dělám.

Julie Piatt episode 119 Monster

Po nějaké době se Julie vrací ke svému podcastu a to docela v novém kabátě a s novým názvem For The Life Of Me. Na svém blogu jsem o Julie psala již několikrát. Je pro mě velkou inspirací, mám ráda její povídací podcasty, ale také různé meditace a léčivé techniky. Poslední episoda na její podcastu je však docela jiná. Julie předčítá kapitolu ze svého memoáru, který by měl vyjít letos v listopadu. Kapitola s názvem Monster popisuje 7 letý vztah Julie, když jí bylo něco málo přes dvacet a jistě by takový příběh mohl patřit mnoha ženám. Nedůvěra sama v sebe, zneužívání, zastrašování a další známky silně toxického vztahu Julie sepsala velmi autenticky a já si tento díl poslechla v jeden den hned dvakrát. Nechci více prozrazovat, jestli máte zájem poslechněte si jej sami nebo zkuste některý z dřívějších dílů pro nějakou tu životní inspiraci.

IMG_E0580

Rich Roll a Guru Singh

Guru Singh je častým hostem u Riche Rolla a tyto podcasty patří k mým nejoblíbenějším. Nevím, kde se v nich bere tolik životní energie, nadhledu, radosti a pokory. Jejich rozhovory je radost poslouchat a vždy si v nich najdu něco, co mě upřímně osloví a donutí se zamyslet nad stávajícími životními událostmi. Nejde o doporučení určitých postupů nebo návod na šťastný a bezstarostný život, ale spíše o nenápadného průvodce, který se drží pár kroků za Vámi, abyste si mohli všímat krás okolí, ale úplně se neztratili.

IMG_E0627

Ticho

Jak skvělou inspirací právě ticho může být je až neuvěřitelné. Nevím proč, ale ticho pro mě poslední měsíce bylo skoro až nemístné. Prodírala jsem se různými životními problémy a ticho mi bylo vlastně docela nepříjemné. Teď se k tichu zase vracím. V tichu jentak sedím nebo se procházím a je to jako bych si nadechla velmi čerstvého příjemně studeného vzduchu, který mě osvěží v teplý letní den. Proto je i ticho  mou inspirací nebo možná mou cestou k nové inspiraci.

img_0665.jpg

Guru Jagat The Bussiness of You

Nějakou dobu jsem Guru Jagat a Rama Institut nesledovala, ale před pár dny jsem zkoukla její YouTube kanál a objevila se nová videa. Myslím, že ne každému může Jagatin přístup sedět, ale já mám tuto silnou inspirativní ženu velmi ráda. Věnuje se kundalini józe a v učení následuje Yogi Bhajana (možná jste si mohli všimnou na zadní krabičce Yogi Tea). Kundalini yoga je celostní přístup k józe a životu celkově a nejde jen o cvičení. Vlastně cvičení je docela specifické s použitím docela jiných technik a použití manter. Guru Jagat navíc sdílí pohled na postavení ženy v dnešní společnosti, žen v podnikání a další velmi zajímavá témata. Jednou z videí se jmenuje The Bussiness of You a je náhledem právě na podnikání a práci. 

IMG_E0674

Deepak Chopra 7 duchovních zákonů úspěchu

Poslední dnešní inspirací je kniha od Deepaka Chopry o způsobu, jak docílit úspěchu. Nikoli jen pracovního ale životního, ať už si pod tím představíme cokoli. Úspěch neznamená jen finanční zabezpečení, ale může mít pro nás jakoukoli podobu a i to je dobré si uvědomit. Deepak popisuje, jaké kroky vedou k úspěchu, a jak si často sami bráníme v cestě za jejím dosažení. Knížka je docela kratičká, ale nabízí mnoho důležitých myšlenek.

img_0675.jpg