Restaurace v Liberci: vegan – vegetarián

Ještě než opustím Liberec, ráda bych sepsala místa, kde se dá v Liberci zajít na oběd nebo večeři a z nabídky si mohou docela lehce vybrat i ty, kteří žijí na rostlinné stravě. Ačkoli se mi to ze začátku nezdálo, tak takových míst je v Liberci docela dost a já se do všech moc ráda vracím.

Omam

V Omam můžete každý den najít nové, kreativní, polední menu nebo si zajít na večeři. Pakliže plánujete návštěvu na páteční nebo sobotní večer, tak doporučuji udělat rezervaci, protože se Vám jinak může stát, že na Vás již nezbyde místo. Omam je hip místo, něco mezi kavárnou a restaurací, kde si můžete přijít posedět na kávu, chai latté a něco dobrého (medové koule jsou skvělé!).

TUMY5088

Omam najdete nedaleko centra a na jejich Instagramu můžete každý den sledovat aktuální polední menu a taky úžasné fotky jídel. Omam není čistě vegetariánská nebo veganská restaurace, ale v menu si vždy můžete vybrat z několik vege/vegan pokrmů. Navíc i mezi dezerty je vždy i něco pro vegany. Proto myslím, že je Omam super místem, kam zajít pro každého.

SENU1785

http://omamfood.cz/

Mikyna

Další hip místo s příjemnou atmosférou a minimalistickým lookem i originální nabídkou. Můžete si sem zajít posedět s kamarády na kávu, dezert nebo si dát lehký pracovní oběd. I zde je někdy lepší mít rezervaci, především tehdy kdy si chcete dát o víkendu brunch. Jinak je jejich nabídka velmi originální a člověk má pocit, že by si nejraději objednal půlku celého menu.

img_9373.jpg

https://mikynapoint.cz/

Palačinkárna

Kdo by jednou za čas neměl chuť na palačinku. A ty v palačinkárně jsou opravdu výborné. Vybrat si můžete ze sladkých i slaných variant, již z navrženého menu nebo si palačinku sestavit sami. Navíc můžete zcela jednoduše zvolit i zcela veganskou verzi, takže si zde opět vybere každý. Místo má hezký interiér, kde se doplňuje nábytek i nádobí různého stylu a vše je tak nějak hezky útulné.

img_8866.jpg

Jediné co mě mrzí je, že Palačinkárna zavírá docela brzy a to v 6 a o víkendech, kdy by si sem člověk zašel třeba odpoledne posedět, mají zavřeno. Pozn. než jsem byla schopná vydat tento článek, tak jsem zjistila, že je Palačinkárna zavřená a aktuálně hledají nové prostory.

http://www.ferovapalacinkarna.cz/

Ananda

Ananda je známá vegetarianská restaurace/jídelna, kde se můžete dobře rostlinně najíst. Oproti předešlým místům je interiér o něco méně příjemný, ale na rychlejší oběd to je zde fajn. Máte taky možnost si vzít jídlo do krabičky a to je v některé dny užitečné. Kromě běžných jídel, zde mají i výborné zákusky, kterými si můžete zpříjemnit své odpoledne.

http://www.anandaline.cz/