Oblíbené večeře: rychle a zdravě

S večeří si většinou nechci moc lámat hlavu. Snažím se připravovat něco lehkého, dobrého a zdravého. Poslední dobou jsem si oblíbila následující varianty, které všemožně upravuji a přidávám a ubírám ingredience. Základ ale zůstává více méně stejný.


Wrapy

Především zeleninové wrapy jsou ultrarychlé a když přijdu hladová po práci domů, tak jsou jasnou volnou. Většinou mám takové dvě variantu. Jen línou a jednu trochu ale opravdu jen trochu náročnější. Ta líná obsahuje jen pšeničnou tortilu, zeleninu a třeba hořčici, olivový olej a nějaká semínka, která mám zrovna doma. Ze zeleniny se snažím nejvíce přidat nějakou listovou a potom je to klasika paprika, mrkev a třeba olivy. Když mi navíc z předešlých dnů zbydou třeba uvařené brambory, tak přidám i je.

SSGE0393

Na náročnější variantu si většinou připravuji nějakou směs z luštěnin. Tu si připravím vždy na pár dní a pak ji jen ohřeju podle potřeby. Směs dělám buď z fazolí a rajčat nebo rozmixuji povařenou cizrnu s kořením, paprikou a mrkví. Poté je opět společně s listovou zeleninou přidám na tortilu a večeře je hotová. Ještě mě nezklamala a na wrapy mám chuť vždy.

Letní závitky

Lehkou večeři si za pár minut můžete připravit i ve formě letních závitků. Připravte si zeleninu, uvařte během 3 minut rýžové nudle a přidejte třeba i tofu. Poté už jen stačí namočit rýžový papír a zabalit vše do úhledného závitku. Postup si můžete projít v mém článku, ke kterému patří i krátké video.

IMG_9869

Pečená zelenina

Tato večeře sice trochu déle trvá, ale její příprava není o nic delší než v předešlých případech. Nakrájejte si brambory, řepu, mrkev a na podzim třeba i dýni. Naopak v létě můžete zvolit cuketu nebo lilek. Vše dejte na pekáček, pokapejte olivovým olejem a přidejte oblíbené koření. Já prakticky vždycky volím sůl, pepř, sladkou papriku, kmín a rozmarýn. Zeleninu peču asi 40 minut. Za tu dobu ji párkrát otočím, ale jinak s ní není žádná práce.

XOPE0004

Ovesná kaše

Nebojte se si k večeři připravit třeba i něco sladkého. Já upřímně zase tak často sladká jídla jako hlavní chod nemusím, ale ovesnou kaši k večeři mám občas ráda. Vločky si namočím na chvíli ve vodě nebo v rostlinném mléce a poté přivedu k varu. Až kaše trochu zhoustne, tak přidám semínka, sušené nebo čerstvé ovoce, tahini, kakao nebo skořici. Podle chuti i třeba marmeládu nebo javorový sirup a večeře je hotová. Asi to není něco čím bych pohostila návštěvu, ale když večeřím sama, tak má ovesná kaše v sobě takové hřejivé kouzlo.

RDMV8508


A kdyby Vám náhodou dnešní tipy nestačily, tak se mrkněte na moje video na YouTube, kde sdílím ještě dalších 5 nápadů na rychlé večeře.