Týdeník 14: Nová jarní energie

Z ničeho nic mi přijde, že s jarem přichází nový rok. Že ten nový začátek je teprve teď, když se probouzí příroda. Možná je to proto, že i já se probouzím z jakéhosi zimního spánku. Asi to spánek tak úplně nebyl, protože se stále dělo spoustu věcí. Ale teď přichází jakési probuzení a já se pouštím do nových věcí spolu s novou jarní energií.

Část 1. Stěhování

Dnes, právě dnes 1. dubna se stěhuji do Prahy. Zpět do bytu, kde jsem žila 7 let, s výhledem na celou Prahu a přitom trochu dál od centra. Nejdříve jsem měla pocit, jakoby se nic od mých 19 nezměnilo. Dnes mi ale došlo, že velkou změnou jsem si prošla a do tohoto bytu se vracím jako dospělá žena. Už nejsem jen studentka, ale fyzioterapeutka, spisovatelka a teď dokonce i majitelka jakéhosi začínajícího startupu. Také jsem daleko uvědomělejší spotřebitel, beru větší ohled nejen na přírodu ale i na své okolí a nakonec i na sebe.

IETF6846

Část 2. Nová práce a to hned 2x

Práci v Liberci jsem opustila a našla si novou v Praze. Moje bývalá práce mi ale ukázala, že teprve po nějaké čas člověk zjistí pro jaký typ společnosti pracuje. Jsem ráda, že jsem z práce odešla, protože je pro mě důležité sdílet hodnoty s podnikem, kterému věnuji tolik času. A to také vedlo k tomu, že budu nejen zaměstnaná nově, ale také budu na část úvazku i svůj vlastní šéf. Pouštím se do svého vlastního podnikání, díky kterému bych chtěla lidem pomoci zase trochu jinak. Prostřednictvím seminářů, workshopů, konzultací a také psaní.

VZQS5573

Část 3. Běhání

Běhám už řadu let a pořád mi běhání přináší velkou radost. Jestli neběháte, tak to třeba občas zkuste. Myslím, že díky běhu nebo třeba i chůzi se dostáváme blíže svému vlastnímu já (samozřejmě takových cest je spousta) a naše tělo funguje daleko lépe. Nejen fyzicky ale také psychicky. Běh neberu jako únik od reality běžných dní, ale spíše jako cestu k sobě a uvědomění si, že spousta problémů moderního života je uměle vytvořených a že kolikrát věci nejsou tak tragické, jak vypadají. Proto se vracím trochu více do běhu a zároveň se učím více o technice, tréninku a možnostech lidského těla. UQOO1105

Část 4. Péče o sebe

Péči o sebe potřebuji posunout na trochu jinou úroveň. O spoustě věcech jsem si myslela, že je zvládnu sama svou pomocí, ale teď již vidím, že je někdy potřeba říct si o pomoc a vlastně si nechat pomoci. Pokračuji s jógou, meditací a dalšími cvičeními, ale jsou některé problémy, které sama nevyřeším. A tak jsem začala s psychoterapií. Je to velmi zvláštní zážitek. Z jedné strany smutný a z druhé radostný, protože mohu konečně některé problémy zpracovat.

SPOK7752

Část 5. Random ústřižky z mého života

No a nakonec bych se s Vámi ráda podělila o pár random věcí, které mě teď zrovna napdadly

  • Zalíbilo se mi cestování do neznáma na poslední chvíli. Ať už jsem se vydala vlakem kamkoli to zrovna jelo (třeba do Frýdlantu) nebo se jeden večer rozhodla, že na víkend pojedu někam blízko Prahy (třeba do Kolína), tak to bylo moc fajn. Ačkoli to možná zní obyčejně, tak každé místo má své kouzlo a každý kout skrývá něco zajímavého. A nemusí to být vůbec daleko.
  • Vím, že básně Rupi Kaur jsou populárně, ale teprve dnes jsem se v knihkupectví začetla do Květy slunce a přišlo mi to velmi zajímavé. Máte někdo přečteno? Stojí to za to?
  • Poslední dobou si neskutečně užívám běžecké filmy na YouTube od Billy Yanga

S láskou

Verča

JHNV2467