Minimalismus: celoroční šatník

Nikdy jsem nebyla ten typ, co by každé roční období odnášel oblečení do sklepa a přinášel nové. Možná to je lenost, ale mám ráda, když mám šatník jednotný, přeplněný a můžu kombinovat vše se vším celý rok. Samozřejmě mám čistě zimní a letní oblečení, ale i to nechávám celoročně ve své šatní skříni.

Celoroční střed šatníku

Jsou věci, které nosím opravdu celoročně. Je to vlastně většina mých věcí. Toto oblečení nechávám ve středu šatníku, abych měla tento základ na očích. Mezi toto oblečení patří:

  • Trička a topy (i ty lehčí využívám i v zimě k vrstvení)
  • Kalhoty
  • Lehčí svetry (prakticky všechny nosím celoročně)
  • Spodní prádlo a ponožky

wnnn0474

S tímto si prakticky vystačím celý rok. V zimě přidám více vrstev a v létě přidám lehčí šaty.

ljum7390

Barevně ve středu

Většinu horní části oděvů si nechávám na ramínku. Výjimkou jsou svetry, které raději skládám, aby se zbytečně nevytáhly. Ty opravdu lehké na zapínání mám ale také na ramínkách. Za poslední roky jsem si přišla na to, že mi vyhovuje řadit oblečení barevně. Od černé, tmavě modré, přes světle modrou až po bílou. Daleko lépe se mi vybírá co si vzít ráno na sebe a šatník vypadá i více uklizeně. Alespoň myslím.

kldw8279

Zimní oblečení

Mezi zimní oblečení, které přidávám k mému základu řadím hlavně teplejší svetry a kabáty. Svetry mám složené ve vrchní části skříně a někdy po nich sáhnu i v létě. Přeci jen se do nich ráda zabalím i v chladnější letní večery.

ejwe2108

Kabáty (které mám 2) jsou přes zimu na věšáku a zbytek roku visí v rohu skříně. Dále mám 2 teplejší sukně a 1 čistě zimní šaty, které mám složené ve spodní části skříně.

Doplňky jako šály, čepice, rukavice a punčochy mám v krabici, která nemá úplně jasně dané místo, ale většinu roku pobývá někde vzadu ve skříni, kdy toto oblečení není potřeba vůbec.

nhja1422

Letní oblečení

Zde toho není příliš navíc a přitom mám léto tak ráda. Pár mých šatů a topů visí celoročně v šatníku. Proto je můj letní šatník docela shodným se základním oblečením.

dugn6542

Sporty a oblečení na doma

Poslední částí šatníku tvoří věci na běhu, jógu a oblečení na doma. Trička mám tentokrát složená a nevěším je na ramínka. Zde skladují i pár letních tílek, které přes zimu nosím jako nejspodnější vrstvu.

vtsk3420

Kraťasy, legíny a dlouhé kalhoty mám úplně dole ve skříni. Všechno toto oblečení používám celoročně a za ním už mám ve skříni jen boty.

slsd0046