Udělejte někomu radost

Nedávno jsem četla knihu o radosti, která zaznamenává několik dnů, které společně strávili Dalajláma a arcibiskup Tutu. Radost rozebírají z různých stran, ale velmi často mluví o tom, že péče o druhé nám přináší radost. Sice je již po době Vánoc, ale to neznamená, že není hezké udělat někomu radost. Tedy někomu a nakonec i sami sobě. Prostě jen tak. Pro radost.

Způsobů, jak udělat někomu radost je spoustu. Pro dnešní článek jsem se rozhodla vybrat svoje oblíbené počiny, které vím, že někomu blízkému udělají radost. Jestli Vás napadne něco dalšího, neváhejte psát a inspirovat ostatní v sekci komentáře.

Datlové koule

Datlové koule se staly takovým mým klasickým malým dárkem. Jsou jednoduché, ale velmi dobré a zároveň zdravé. Samozřejmě lze jako radost využít i třeba nějaký pečený koláč, ale datlové koule mi přijdou docela originální. Jediné na co je třeba myslet je to, že je dobré datle den dopředu nebo přes noc namočit. Poté je stačí dát do mixéru spolu s kokosem, lněným semínkem, trochou ovesných vloček a pro zvýraznění chuti i trochu soli. Nakonec přijde kakao bez přidaného cukru a když máme doma, tak přidávám i javorový sirup. Vše rozmixuju a potom už se pustím do tvarování koulí.

img_5905

Sklenice džemu, ořechů nebo sušených plodů

Sklenice něčeho dobrého Vašim blízkým může udělat velkou radost. Zkuste odhadnout z čeho by daný člověk mohl mít větší radost. Někdo ocení domácí džem, protože si rád/a dělá doma palačinky nebo lívance a o někom jiné možná víte, že se snaží jíst o něco zdravěji ale zatím s tím trochu bojuje. Poté je taková sklenice plná oříšků a sušeného ovoce skvělý nápad. Takovou sklenici je možné mít na pracovním stole v práci nebo doma. A když chcete udělat radost někomu, kde není tolik na sladké můžete nasbírat a nasušit bylinky jako koření nebo připravit vlastní čajovou směs. Jednoduché je třeba nasbírat šípky, heřmánek nebo třeba lipové květy. Samozřejmě v zimě je to se sběrem o něco horší, ale jinak každá roční doba nabízí nějaké dary přírody.

fcbh8179

Napište email nebo pošlete pohled

Docela často se mi stává, a to asi všem, že nám nevyjde se každý týden nebo měsíc vidět se všemi, které máme rádi. Jednou za čas ale napíšu email, zprávu nebo třeba pošlu pohled. Je to taková  maličkost, ale vždy mi přijde, že druhému udělám radost a dám vědět, že na ně myslím. Někdy je taková malá zpráva něčím, co může zpříjemnit den někomu, jehož den třeba zrovna nestojí za moc. A když to vezmu opačně. Já mám taky vždycky radost, když mi někdo napíše.

hrtf9302

Zajděte na procházku

Přijde mi hezké někoho vzít jentak ven do přírody na procházku. Jestli máte někoho ve svém okolí, který prožívá těžké časy nebo má problémy v práci nebo doma je procházka často velmi příjemná. Pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu osvěží tělo i mysl a člověk často získá trochu odstup od svých problémů a právě v takové chvíli se může objevit nové řešení. Ale i když je všechno v pořádku, tak procházka venku a povídání o čemkoli je příjemná kdykoli.

dsc00259