Týdeník 10: Stěhování a vztah na dálku

Jsou to dva týdny, co jsem se vrátila zpět do Čech. V Bordeaux jsem nasedla na letadlo a za dvě hodina byla s těžkým kufrem v Praze. Po půl roce ve Francii jsem se vrátila zpět. Je to pro mě další životní změna, ale rozhodně to nepovažuji za neúspěch, že se vracím.

Jednak nepovažuji ve svém případě život ve Francii za úspěch a také prostě život plyne a někdy je na čase udělat změnu. Ráda bych nějakou chvíli žila v Čechách, pracovala jako fyzioterapeut a trochu změnila prostředí, byla více s lidmi. Také se Samem chceme mít čas se rozhodnout, kde se třeba jednou usadíme. A i jeho práce včelaře je jen na určitou dobu a v zimě bychom byli ve Francii oba bez práce.

Tak jsem si naplánovala pracovní pohovory, prakticky si vybrala zaměstnání a začala maraton telefonátů s pokusem najít byt. Donekonečna jsem aktualizovala nabídky bydlení. Zkoušela jsem najít bydlení již ve Francii, ale realitky na emaily neodpovídají a když už, tak řeknou, že už byt bude pryč. Vše je hodně na poslední chvíli a člověk se musí obrnit a doufat, že to vyjde. Čas strávený u počítače se vyplatil a já našla na naše poměry docela velký byt. Máme 2kk o 36m a to je pro nás určitě upgrade a já postupně zařizuju vše kolem bydlení, jelikož je byt jen částečně vybavený.

IMG_8454

Na nějakou dobu jsem odložila maily, zprávy, psaní i čtení a snažila se vše zařídit než v říjnu půjdu do práce. A to je vlastně zítra. I když jsem někdy propadala beznaději, což nebylo úplně nutné, ale prostě to tak bylo, tak jsem ráda, že se mi toho dost za ty dva týdny povedlo. Navíc vztah na dálku je takový trochu smutný, je to nezvyk. Ráda bych toho více sdílela se Samem, ale naštěstí to tak nebude na dlouho.

Od moře jsme se rozhodli přestěhovat do hor. Léto u moře a zima na horách. Naše nová adresa je v Liberci s výhledem na Ještěd a lesy kolem. Těším se na výlety po severních Čechách a možná i trochu někam dál na sever.

Čas o samotě mi dává zase o něco jiný náhled na věc. I když si někdy nevěřím, získávám sebedůvěru a přicházím na to, že spoustu věcí dokážu zvládnout a nějak si poradit. Na druhou stranu se i těším, jaký život si tady se Samem vytvoříme.

IMG_8464

Přeci jen jsem si teď prošla mnoha změnami. A díky některým věcem se mi dařilo nebýt úplně vyčerpaná. Stěhování, pracovní pohovory, cesty autobusem sem a tam, a až příliš cest s těžkým kufrem. A mezi věcí, které mi pomáhaly patří:

 • Teplý čaj: i když jsem měla prázdnou kuchyň a žila dost na pečivu (achjo), tak čaj byl pro mě takovým hřejivým potěšením, u kterého jsem si vždycky odpočinula. I když to byl někdy jen zázvor s horkou vodou.
 • Procházky v přírodě: ať už to bylo kdekoli, snažila jsem se každý den vyjít ven a aspoň na chvíli se rozhlížet. Hlavně první dny to byl nádherný, teplý, slunečný podzim. Změna prostředí ve mně vyvolala jakési nadšení nad místní přírodou, protože tolik zeleně jsme na ostrově neměli.
 • Jakýsi klid mi dodával poslech vážné hudby. Většinou si ve chvílích stresu vybírám mantry, ale tentokrát je to spíše vážná hudba.
 • Podcasty: jelikož jsem byla většinu času bez internetu, tak mi společnost na cestách dělaly hlavně podcasty. A mezi mé oblíbené patřily:
  • Yoga Girl
  • Soul on Fire
  • Rich Roll Podcast
  • Let It Out

IMG_8468

Podzim je náročným obdobím, tak nezapomínejte na to nechat si dost času pro sebe. Dost času čerpat energii. A i když třeba teď hned čas není, tak mějte na paměti, že jakmile bude, tak je dobré si dopřát odpočinkové aktivity. Ať už to pro Vás znamená cokoli. Vyčerpání nebo nemocní nakonec stejně nedojdeme tam, kam chceme. Mějte se krásně a brzy na napsanou.

S láskou

Verča