Týdeník 9: Poslední dny ve Francii

Tak mám za sebou poslední dny ve Francii a dnes jsem již zpátky v Čechách. Je to docela zvláštní pocit. Půl roku v zahraničí. Spousta rozporuplných pocitů. Ale ty raději nechám uležet a tento týdeník věnuju posledním dnům ve Francii. Bylo toho docela hodně.

Se Samem jsme vyrazili na první a asi i poslední dovolenou tohoto roku do města Saumur. Saumur je městečko u břehů Loiry a jeho dominantou je opravdu krásný hrad. Zámky na Loiře rozhodně stojí za prohlídku. Přeci jen je zdejší architektura jiná než v Čechách.

DSC00751

Tato oblast je také známá díky vinařství. Lze navštívit spoustu místních sklípků, kterým říkají jeskyně. Je možné jít na prohlídku, ochutnávku vín nebo i večeři (to jsme zvolili my a bylo to super). Navíc jsem poprvé ochutnala místní koktejl Soupe Angevine a byla jsem velmi mile překvapena.

IMG_8277

Jeden den jsme vyrazili do takové jakoby botanické zahrady a bylo to nejhezčí místo za celou dobu. Zahrada byla členěná na další menší zahrady, které nás provedly historií pěstování a zahrad. Od doby před 10 tisíci lety, přes antiku, středověk až po asijskou zahradu jsme si mohli prohlédnout jakým pokrokem jsme prošly a také jaké způsoby pěstování jsme opustili.

DSC00793

DSC00809

IMG_8347

Následně nás čekal víkend se Samovou rodinou v oblasti Marais poitevin. Krásné místo, které není mezi turisty velmi známé, ale má neskutečné kouzlo. Systém kanálů z 12. století tvoří rozmanitě členěnou krajinu a nespočet ostrůvků. Na těch se pasou krávy nebo pěstují různé plodiny.

DSC00875

IMG_8403

U večeře s francouzskou rodinou mě vždycky překvapuje, jak jsou některé věci jiné, než jak je znám z Čech. Všichni vzájemně ochutnávají z talířů ostatních a posílají si talíře jeden od druhého. Snad vždycky mají nějakou formu předkrmu a víno patří k obědu i k večeři. Porce jsou tu ale menší, možná proto je běžné mít 3 chodové menu. Zjistila jsem, že někdy jsou sýry součástí aperitivu. Což je předkrm zahrnující jak pití tak malé občerstvení. Sýr pro aperitif bývá většinou již nakrájený a může být doplněn o olivy, paštiku a pečivo. Klasicky ale přichází sýr po hlavním chodu. Doprostřed stolu se umístí celé sýry a každý si dle chuti ukrojí kousek.

Zpátky na ostrově jsme se rozhodli si ještě užít moře, ačkoli má jen 18 stupňů, tak jsme to zvládli. Sice jsem měla určitou představu, co bych ještě ráda podnikla, ale nakonec jsme strávili dny spíše odpočinkově a nikam se nehnali. Není to rozhodně naposledy, co jsme na ostrově a i kdyby, tak není kam spěchat. Odeslala jsem si ještě jednu krabici s knížkami do Čech a odjela jsem jen s kufrem.

IMG_8143

Musím uznat, že mi Francie bude chybět. Ačkoli bylo spoustu věcí, které bych ve Francii změnila, nakonec to vyšlo docela hezky a já jsem zapracovala zase na jiných věcech. Jsem ale ráda, že se do Francie zase vrátím. I když to třeba bude jen na dovolenou. Teď už zase začne trochu jiné období. Hledání práce a bydlení. Nové psaní a natáčení a já jsem neskutečně zvědavá, jaký tento podzim bude 🙂

IMG_8161