Nákup potravin podle ročního období

Když jsem se letos na jaře přestěhovala do Francie, tak mi můj přítel Sam při každém nákupu říkal, že si nejraději vybírá místní a sezónní potraviny. Nikdy dřív jsem si nevšimla, že by měl takové sklony. Nakonec mi ale tahle myšlenka přišla dost rozumná. Dříve jsem byla zvyklá prostě nakoupit, co se mi chtělo a na zemi původu jsem moc nekoukala. Rozhodla jsem se to ale změnit. Pro sebe, pro zemi ve které žiju a celkově pro tu naši celou planetu.

Proč vůbec používat sezónní potraviny?

Pro člověka je nepřirozenější jíst potraviny vypěstované v okolí, kde žije. Naše zažívání je na toto zvyklé stovky až tisíce let, a tak si naše tělo dokáže z plodin vzít to co potřebuje a zároveň jídlo pro něj není příliš velká zátěž. Rozhodně to má něco do sebe. A stejně jako příroda je každou roční dobu o něco jiná, tak i naše tělo si žádá něco trochu jiného. To je myslím dobrý základ našeho jídelníčku. Na druhou stranu si ale myslím, že pro celkové zdraví je dobré doplnit i potraviny, které nejsou zrovna k mání především v zimních měsících. Opět bych se ale držela spíše místních produktů, jak jen je to možné.

IMG_6302

Nakupovat místně a sezónně je velký krok k šetrnému zacházení s naším životním prostředím. Často ušetříme nákladnou a dlouhou dopravu, balení nebo uskladnění. Zelenina a ovoce z druhého konce planety může navíc zatěžovat místní ekosystém a to především tehdy, kdy poptávka po plodině významně vzroste. Na druhou stranu nejsem ale proto, abychom si vše odpírali. Docela dobrou variantu vidím v tom, vybírat ovoce, které nevypadá vzhledově moc dobře, ale jinak mu nic není. Takhle si občas kupuji banány, ty které leží jednotlivě nebo začínají hnědnout.

Jak poznat, co je zrovna sezónní?

Na farmářském trhu je to hračka. Tedy většinou. Někteří prodejci začínají míchat i dovážené plodiny, ale většinu nabídky tvoří právě sezónní ovoce a zelenina. Někdy se stačí jednoduše zeptat, když si nejste jistí. Také každé období přináší podobné plodiny, a tak u většiny stánků můžete narazit na stejnou nabídku.

DSC00261 - kopie

V běžných obchodech to už může být o něco složitější. Všímejte si země původu. Ta Vám napoví, co se zrovna vypěstovalo ve Vaší zemi nebo třeba v Evropě. My máme to štěstí že Francie je velká země s dobrými klimatickými podmínkami, a tak můžeme kupovat prakticky skoro všechno místní. Myslím, že ale sáhnout po evropských produktech není nic špatného a stále to považuji za místní. Další co Vám může napovědět je cena. V době, kdy je ovoce nebo zelenina v sezónně, tak jdou prostě ceny dolu.

Suché plodiny

Ovoce a zelenina je velmi specifická, protože ji nakupujeme čerstvou. Další část jídelníčku ale tvoří “suché” trvanlivé potraviny. Těstoviny, rýže, fazole, cizrna, semínka, ořechy a další. Na většině obalů je možné najít zemi původu a řídit se podle toho. V obchodech bez obalu toto bývá uvedené nebo se jednoduše zeptejte. Mě třeba překvapilo, že se rýže pěstuje i tady ve Francii. Tyto suché potraviny jsou vhodné celoročně a výborně doplňují jídelníček. Tradiční pokrmy z čočky nebo fazolí obsahují plno energie a jsou vhodnými především v chladných podzimních a zimních měsících. Stejně tak pomohou zimu přečkat ořechy, semínka a sušené ovoce.

IMG_3544

Nasbírejte si sami (aneb do zásoby)

Jistě Vás napadlo, že přeci jen přes zimu není nic moc sezónního. A to máte naprostou pravdu. Myslím, že i v zimě bychom měli nakupovat čerstvé produkty a tím se možná od sezónně-místního modelu trochu odklonit. Docela se mi ale líbí si v těch teplých a plodných měsících udělat vlastní zásoby na zimu. Borůvky a jahody zamrazit, připravit si marmedládu nebo kompot. Nasušit bylinky, ovoce nebo houby. Já si ráda všímám toho, co můžu najít ve svém okolí, a tak jsem si letos na podzim udělala velkou zásobu vlašských ořechů, které u nás rostou zcela volně.IMG_2984

Nakupuji sezónně já?

Aktuálně bych řekla, že z velké části ano. Není to určitě stoprocentní a asi to ani není můj cíl. Ale pokud mám možnost, tak volím místní produkty nad těmi dováženými z daleka. A většinu jídelníčku se snažím naladit tak, aby co nejvíce odpovídal vypěstovaným plodinám. Samozřejmě konec jara, léto a začátek podzimu je v tomto ohledu o něco jednodušší. Tehdy se snažím opravdu z 90% procent nakupovat lokálně. A zima? To uvidím, jak mi to půjde. Jsem ale milovník kořenové zeleniny, polévek a luštěnin, a tak myslím, že to zvládnu taky.

AENI7544