Narozeninový článek

Další rok je za mnou. Nechci tu polemizovat o tom, jak rychle to letí, ale raději bych se ohlédla za tím rokem a za tím, co všechno mi přinesl a co mi nejvíce utkvělo v paměti. Musím říct, že to byl rok plný změn, zklamání, objevů, lásky i slz. Spoustu věcí se v mém životě dalo do pohybu nějak rychleji. Cítím se ale neskutečně dobře. Získala jsem o něco větší důvěru sama v sebe, v ostatní a v život obecně.

Poslední narozeniny jsem oslavila v Řecku na svém jógovém pobytu. Který vlastně dal do pohybu všechny další události. Poprvé v životě jsem opravdu několik hodin meditovala a sama v sobě jsem se dostala opravdu hluboko. Přivezla jsem si domů nejen novou praxi, ale i nový pohled na svět. Začala jsem se více otevírat, což vedlo k tomu, že jsem se stala citlivější. Pořád hledám jakousi rovnováhu. Rovnováhu abych se nebála otevřít světu a vidět věci v pravém světle a nezhroutit se z toho. Snažím se důvěřovat, že věci jsou přesně tak jak mají být. Opravdu tomu věřím, ale moje někdy divoká mysl vytváří neskutečné příběhy.

IMG_3633

Když jsem přijela domů, tak jsem zjistila, že je mi najednou můj vztah k Samovi jasný. Předtím jsem váhala a nebo se vlastně možná ani nezajímala, jaký je náš vztah. Najednou mi ale bylo jasné, že s ním chci být a zhostil se mě neskutečný pocit jistoty. A tak jsem se rozhodla odjet do Francie.

Dala jsem výpověď v práci a v březnu jsem odletěla na ten náš francouzský ostrov. A tady mě čekalo spoustu náročných věcí. Některé dny jsem byla v naprosté depresi, byla jsem úzkostná, ale nějak jsem se tím prokousala.

1.6 (1)

Založila jsem si další webové stránky. Tentokrát o fyzioterapii a k tomu rovnou i YouTube kanál. A pak další YouTube kanál, Přirozeně zdravě, kam přidávám všechno, co mě napadne. A aby toho nebylo málo, tak jsem ještě založila další web o odborných překladech z oblasti fyzioterapie.

TAAA7494

Stala jsem se spisovatelkou. Ničím zvláštním. Jen tím, že jsem si to sama dovolila. Začala jsem více času trávit venku, v přírodě, čtením, psaním a tvořením. Hledám sama sebe a učím se o své intuici.

IMG_7821

Čas od času zabrousím do nějaké duchovnější sféry, ale upřímně se stále hledám. Čtu o józe, krystalech, vesmíru, energii i přírodě. Občas medituji se stromy a jindy si jdu pomalu zaběhat.

IMG_7488

Za ten rok jsem se zbavila dost nepotřebných věcí a tím udělala zase krok blíž na své minimalistické cestě. Do Francie jsem si zabalila jeden kufr a poslala dvě krabice, na což jsem stále hrdá. Učím se v životě zpomalit a užívat si o něco více přítomnost, protože dříve jsem žila prakticky pořád v budoucnosti a soustředila jsem se na cíle, kterých jsem chtěla dosáhnout.

Začala jsem se zajímat o ženské zdraví. O to jak funguje menstruační cyklus a co se vlastně v ženském těle děje. Začala jsem číst o ženské energii a o tom, v jaké nerovnováze vlastně žijeme.

AYLI4794

Taky jsem se rozhodla začít kupovat hlavně místní a sezónní potraviny a i když tady ve Francii nemůžu úplně nakupovat bezobalově, tak se snažím žít uvědoměle a co nejvíce v souladu s životním prostředím. A myslet na přírodu.

IMG_7973

A teď mě čeká zase další změna. Stěhování zpátky do Čech, na které se velmi těším. Nové město, nové bydlení, nová práce, noví kamarádi. Ve Francii jsem si uvědomila, že nechci žít v rušně Praze, ale na druhou stranu nechci žít ani na úplné  samotě. Jsem ráda s lidmi, ale jsem ráda i sama v přírodě. Se Samem budeme hledat nějakou vhodnou variantu pro nás pro oba. Možná bude nějaký čas v Čechách a jindy zase ve Francii. Každý potřebujeme kousek té naší domovské země k lepší uvědomění sebe sama.

IMG_6790

Mám z toho roku velkou radost. A těším se i na ten další a další. O něco méně se bojím a něco více si věřím. Tak všechno nejlepší k dalšímu roku 🙂

IMG_5915