Týdeník 8: cestovně a zamyšleně

Tentokrát bych se chtěla ohlédnout na minulé dva týdny. Prakticky celý minulý týden jsem cestovala po západě Francie a Španělska a čerpala inspiraci ze svého cestovacího zážitku. Tento týden už jsem zase zpátky tady u nás na ostrově Ile de Ré a taky zpátky u svého pracovního stolu. Je toho spoustu, o co bych se s Vámi dneska ráda podělila.

Bordeaux. První zastávka mojí cesty. V Bordeaux jsem byla asi před měsícem asi na půl dne a toto město si mě naprosto získalo. Centrum města má krásnou atmosféru a mě zcela nadchly budovy s vysokými okny a občas zelenými balkóny. Města jako Bordeaux na mě působí tak příjemně kulturně a já se tak často naladím na psací vlnu. Kouzlo objevovat nové místo poprvé, které je navíc krásné ve mně vždycky vyprovokuje novou inspiraci. Bordeaux je myslím dobrou variantou, když chcete vidět francouzské město, ale bez ruchu jaký je v Paříži.

IMG_7647

Biarritz. Z Bordeaux jsem vyrazila na jeden den do města o něco jižněji a to do Biarritz. Město je oblíbenou turistickou destinací a láká taky surfaře, jelikož je tu Atlantik o něco divočejší a pobřeží dobře strukturované. Biarritz je město s krásným skalnatým pobřežím, které si lze projít a užívat si pohled na moře z několika vyhlídek. Skalnaté úseky střídají písčité pláže a město má velmi pohodovou atmosféru.

IMG_7682

IMG_7713

San Sebastian. To bylo poslední místo, na které jsem se vydala. Už ale ve Španělsku. první den bylo docela ošklivě, pršelo, foukal vítr a ochladilo se, ale druhý den se už ukázalo sluníčko a taky město v celé své kráse. Nádherné dlouhé písčité pláže a hory v pozadí za městem. Rozhodla jsem se vystoupat na místní vyhlídku, z které jsem měla neskutečný výhled na město, pláže i oceán.

IMG_7804

IMG_7782

Tento týden už doma zpracovávám videa a fotky z mé cesty a video z každého místa je a bude ke shlédnutí na mém YouTube kanále. Musím přiznat, že jsem teď velmi pozitivně naladěná a také se zajímám o to, jak tuhle frekvenci udržet.

Je to velmi zajímavé téma. Jednoduše řečeno, každý máme určitou frekvenci, vibraci, stejně jako všechno ve vesmíru. A záleží na nás, jak se „naladíme“ a tak se nám podaří naladit i svůj život. Od této naší frekvence se pak odvíjí to, jak vypadá náš život, naše finanční situace, vztahy, zdraví a další aspekty. Pomůže to nastavit naši mysl a tím se nám v životě více daří.

LJOB1880

Svou vibraci můžeme zvýšit docela jednoduše. Tím, že budeme žít co nejvíce podle sebe. Že pro nás bude prioritou naše vlastní dobro, protože teprve potom je možné dávat a pomáhat i ostatním. Ačkoli se to může zdát sobecké, tak dbát o sebe je ta nejdůležitější věc a z takové pozice můžeme být daleko více užitečnější než „trpět pro dobro ostatních“.

Možná o něco praktičtější tip, jak zvýšit svou vibraci je si nechat dostatek času sami pro sebe a na to abychom zjistili, co chceme. To může být jen tak v tichu, meditaci. Vhodné je žít v čistém prostředí, které nás inspiruje a není zde plno zbytečných věcí. Čerstvé doma připravované jídlo bez zbytečné chemie také pomáhá.

IMG_7834

A v souvislosti s tímto se dostává na povrch problematika času. „Nemám čas.“ „Mám málo času.“ „Kéž bych měl/a víc času.“ „Nestíhám.“ Více ale neznamená lépe. To že budeme dělat více věcí, neznamená, že je to tak lépe. Žijeme pak svůj život pod neustálým tlakem a s neustálým pocitem, že nemáme dost. Ale my máme dost. Máme přesně tolik, kolik potřebujeme a je jen na nás, abychom se rozhodli, co uděláme. A když se sami sebe ani nezeptáme, co chceme, tak skončíme v neskutečném spěchu.

Nedávno jsem slyšela tvrzení, že uspěchaná, nepříjemná nebo nešťastná cesta nevede ke šťastnému cíli. Myslím, že na tom rozhodně něco je. Chce to ale docela dost odvahy se zastavit a zeptat se sami sebe, co chceme, jací jsme nebo jaké jsou naše sny. Když to ale zjistíme, a nemusí to být zcela konkrétní, najednou se objeví dostatek času na všechno, co chceme.

IMG_7810

IMG_7860

Možná pak dokonce zjistíme, že čas nehraje zase až tak velkou roli. Že je daleko důležitější, co se děje teď, jak žijeme, co děláme, jestli máme radost, jsme šťastní. Ne někdy v budoucnu. Ne až bude vše hotové. Ale právě teď.

Mějte se krásně

Verča

Inspirací za poslední dobou mi jsou:

  • Podcast: The Soul on Fire Podcast
  • Hudba ke čtení
  • Ranní a večerní meditace: pravidelná praxe udržuje moje emoce více stabilní a tím pádem se jimi nenechám tolik ovládat.
  • Krásný článek o uvědomění si
  • Myšlenka, že děti si vybírají svoje rodiče. Zatím jsem nebyla schopná najít hezký zdroj v češtině. Každopádně myšlenka, že si děti vybírají rodiče mi přijde v jistém ohledu osvobozující.
  • Myslím, že jsem žádný zajímavý film za poslední dobu neviděla, ale strašně ráda se dívám na Living Big in A Tiny House. Aneb o tom, že se dá bydlet v malém prostoru velmi hezky.
  • A taky samozřejmě já sama 🙂