Řapíkatý celer: hit zdraví

Řapíkatý celer moji pozornost nikdy nepřitahoval. Teď tu ale sedím a popíjím zeleninový džus s velkou dávku právě celeru. Za poslední dobu jsem viděla hodně videí, instagramových příspěvků a článků, kde se právě řapíkatý celer objevil. A tak jsem si řekla, proč to taky nevyzkoušet. A musím říct, že přes prvotní lehký odpor, je to další zelenina, která se na můj stůl dostane teď každý den.

Šťávě z řapíkatého celeru se přisuzují různé přednosti a když si zvyknete na jeho chuť, tak můžete významně ovlivnit svoje zdraví. Popíjení šťávy má pozitivní účinek na naše trávení. Zmírňuje nadýmání a tím přispívá celkovému zdraví střev. V dnešní době již víme, že střeva nejsou jen orgánem trávicím, ale významně se podílejí na pochodech imunitního systému a souvisí i se zdravím mozku. Navíc jsou střeva nazývána jedním z “mozků” lidského těla spolu se srdcem a mozkem. Střeva podporují naší intuici a zlepšují vnímání vlastního těla.

OGAZ1545

Popíjení šťávy navíc podporuje tvorbu žaludečních šťáv a tím zlepšuje trávení ještě dříve než přijdou na řadu střeva. Tím pádem je jídlo již lépe natrávené a proto nedochází k nadýmání. S lepším trávením také nepřichází tak velká únava po jídle a nejsme příliš dlouho “vyřazeni z provozu” po větším obědě.

Ještě na chvíli zpátky k našemu mozku. Díky správnému fungování trávení dochází k lepšímu extrahování aminokyselin, které se následně podílejí na tvorbě neurotransmiterů. To jsou látky, které pomáhají přenosu nervových vzruchů. Následně jsme o něco bystřejší a umíme si s obtížnými úkoly poradit lépe. Jsme méně ve stresu a to dá do pohybu celou kaskádu pozitivních reakcí.

AYLI4794

Šťáva z celeru je navíc ve své podstatě zásaditá a to je pro naše tělo velmi zklidňující, jelikož většinou jíme více kyselých potravin. To může navodit jakousi rovnováhu pro naše tělo ale i emoce a my se tak opět dostáváme k menšímu množství stresu.

Má také diuretické účinky a tak pomáhá čistit játra i ledviny. S sebou přitom bere odpadní produkty metabolismu a tělo čistí od toxinů. Mezi důležité prvky, které právě tato šťáva obsahuje se řadí vitamin A, B6, hořčík a železo.

IMG_7366

3 způsoby, jak si dopřát šťávu z řapíkatého celeru

Pro odvážné

Dejte si čistou šťávu z řapíkatého celeru. Stonky řádně umyjte, nakrájejte a přidejte do mixéru. Pro šťávu není vůbec důležité mít doma džusovač. Celer rozmixujte s trochou vody a potom přeceďte přes sáček na rostlinné mléko. Chuť šťávy je opravdu silná, ale není zase tak těžké si zvyknout. Je dobré při pití myslet na všechny pozitivní účinky a vědět, že svému tělu dopřáváte chvíli plnou zdraví.

QYVV3502

Řapíkatý celer + voda

Pro rozumné

Jestliže zatoužíte po trochu zředěné formě a ještě chcete přidat další vitamíny a minerály, tak zvolte následující směs. Chuť celeru se trochu rozmělní a nestojí to tolik přemáhání. Postup je stejný jako u předešlého receptu. Zeleninu nakrájet, rozmixovat a přecedit. Samozřejmě když máte doma džusovač, tak ho využijte.

QCHY0855

Řapíkatý celer + listová zelenina (různé druhy salátu, špenát, mangold nebo cokoli máte zrovna doma) + půl jablka + šťáva z citrónu + trochu sušeného zázvoru

Pro zvědavé

Pro ty z Vás, kteří se ještě necítí na čistou šťávu nebo zeleninový džus je tu docela příjemná varianta. S pár stonky řapíkatého celeru rozmixujte i jablko, mrkev (když nemáte příliš výkonný mixér, tak je nutné nastrouhat) a kousek pomeranče. To je takový příjemný docela ovocný džus a s lehkou chutí celeru, který dodá celému drinku říz.

UYZE6648

Řapíkatý celer + jablko + mrkev + kousek pomeranče