Týdeník 7

Ačkoli je v Čechách neuvěřitelně tropické počasí, tak my tady na jiho-západě Francie měli tento týden docela chládek. O víkendu bylo tepleji, ale poté v týdnu jen okolo 20°. Bylo by až divné jít běhat v tričku s dlouhým rukávem, ale prostě to tak bylo. Možná i proto byl tento týden z mé strany více kreativní a méně jsem se zajímala o inspirace „zvenku“.

Proto toho nemám tento týden tolik ke sdílení, jelikož jsem svou inspiraci dala do článků a videí. Alespoň tedy v písemné podobě. A tak jsem se rozhodla tento týden nechat za sebe mluvit fotky a tedy věci, které mi stály za to zvěčnit a uložit si je v telefonu 🙂 Stejně ale cítím jakousi potřebu něco vydat. Ne, že bych musela, ale mám chuť se podělit o okamžiky ze svého života.

img_7448.jpg

Srpen je hlavní sezónou tady ve Francii, jelikož většina Francouzů má dovolenou právě v srpnu. Pláže jsou tedy plnější. ALE. Měli jsme to štěstí, že jsme konečně chytli vlny a mohly skákat ve vlnách. Tolik štěstí 😀

O víkendu jsme poprvé navštívili místní zmrzlinárnu. Zmrzlinu jsme teda už měli, ale poprvé jsme si byli sednou na „pohár“. S výhledem na přístav jsem si přišla jako na dovolené.

Začala jsem se trochu ztrácet ve změti článků a videí, a tak jsem se rozhodla pro nový „systém“. A to v papírové podobě jen černobíle. Psaní tužkou se osvědčilo jako přehlednější. K tomu také používám Google Calendar a Google Keep pro poznámky a To Do Listy.

Zahradní home office

IMG_7490

Kromě zeleninových džusů teď „ujíždim“ na ajurvédské kávě. Mám příchuť Shatawari pro podporu ženské hormonální rovnováhy a užívám si ho skoro každý den místo šálku zeleného nebo černého čaje.

HMKT9658

Včera jsem byla natáčet naše hlavní město ostrova St. Martin de Ré. Ráno bylo město prakticky prázdné a já si ho snad poprvé mohla projít úplně v klidu. Francouzský venkov, kam se člověk podívá.

IMG_7531

Tento týden byl tedy spíše pracovní, IMG_7443ale bylo to částečně i proto, že jsem se chtěla někam cestovně vydat. A tak jsem si dneska naplánovala SOLO výlet na příští týden. V pondělí jedu do Bordeaux a potom ještě dále na jih do francouzského Biarritz a cestu zakončím v San Sebastian. Sama po Evropě cestuji už asi 10 let a jsou to jedny z mých nejoblíbenějších cest.

Všem přeji krásný víkend a nezapomeňte na to, že jste skvělí  🙂

Verča