Nákupy v Čechách – uvědoměle

Vzhledem k tomu, že se snažím žít docela minimalisticky, tak jsem si toho v posledních měsících a možná i více než roce tolik nekoupila. Utrácím za nezbytné věci jako je jídlo, doprava a věci, které se rozbijí. Na své dovolené v Čechách jsem si ale řekla, že bych si ráda pořídila pár věcí, které mi udělají radost a zároveň mi budou dobrými pomocníky. Snažím se totiž na sobě pracovat a trochu do sebe investovat je, si myslím, správné. Rozhodně věřím v to, že teprve když my sami se cítíme dobře, pak se můžeme lépe starat a pomáhat ostatním.

Bioo.cz

Do bioo.cz chodím už docela dlouho. Mají neskutečně široký sortiment a dá se u nich najít spousta zajímavých značek. Sice mají na můj vkus pořád stále hodně produktů v obalech, ale tak to prostě je. Soustředí se na přírodní kosmetiku, ale najdete u nich i dekorativní kosmetiku, čistící prostředky, hračky pro domácí mazlíčky nebo esenciální oleje. Já si zde pořídila zásobu bambusových kartáčků. Zvolila jsem značku Humble brush, kterou jsem dříve již měla, jen mě zamrzelo, že tehdy byl kartáček uvnitř krabičky zabalen v plastu. Nyní je vše jinak a i vnitřní obal kartáčku je papírový.

VZDS7071

Dále jsem si pořídila malé mýdlo od Dr. Bronner´s, které používám především na praní prádla. Jelikož doma nemáme pračku (chodíme si prát cca 1x týdně), tak jsem se rozhodla si prát spodní prádlo ručně a toto mýdlo se mi skvěle osvědčilo. Používám ho i na přeprání látkových odličovacích tampónků nebo bavlněných vložek. Navíc se mi líbí malé, docela cestovní balení, takže vřele doporučuji.

LFTL8084

Poslední položkou je ajurvédské kafe. Nějak mě zaujalo a rozhodla jsem se ho vyzkoušet. Toužím po nějakém nápoji, který si můžu v klidu vypít na zahradě nebo při čtení knížky. Běžně to pro mě byl černý nebo zelený čaj, ale nyní se snažím žít bez kofeinu a tato “káva” žádný neobsahuje. Navíc když jsem na té cestě za hormonální rovnováhou, tak jsem zvolila Shatawari pro hormonální rovnováhu žen.

JDTZ0813

Lenamo

Už strašně, strašně dlouho vybírám japa malu. A je jich nepřeberné množství. Poslední měsíce jsem čekala na cestu do Čech, protože jsem chtěla doma vyráběnou, ale zase jsem nechtěla investovat tisíce. A tak jsem na Fler.cz objevila profil Lenamo. Lena má narosto krásné výrobky a co se mi hrozně líbí, že u náramků jsou i popisky s vlastnostmi krystalů daných šperků.

SRSN5021

Nakonec jsem si ještě objednala navíc náramek a také náramek pro Samovu mamku, ke které jsem ve Francii chodila na jógu. Komunikace s Lenou byla na jedničku a já jsem moc spokojená, že jsem se rozhodla pro nákup právě tady.

Second Hand

Už docela dlouho toužím po obyčejné bílé košili. Ve Francii totiž nechci být na přímém slunci, ale zase nechci být navlečená do něčeho teplého. A tak jsem hledala bílou košili, kterou jsem nakonec našla u nás na Mělníku v sekáči. Košile je s dlouhými rukávy a trochu delší, takže se dá využít třeba i přes plavky. Mám z ní opravdu velkou radost. K tomu jsem si pořídila i podprsenku na jógu, která vypadá moc hezky i pod různými tílky a je strašně pohodlná.

U Džoudyho

Poslední nákup byl U Džoudyho na IP Pavlova. Ve Francii, když chodím na trh, tak vždy obdivuji stánek s krystaly. Ceny jsou však nesmírně nadsazené a to asi i proto, že zde nakupují hlavně turisté. A tak, když jsem byla v Praze, jsem zavítala do obchůdku u Džoudyho. Mají spoustu krásných věcí, ale já šla tentokrát jen po krystalech. Vybrala jsem si ametyst a amazonit a mám z nich velkou radost.

XVWD5977