3 měsíce ve Francii

Asi před 2 dny to byly 3 měsíce, co jsem přijela do Francie. A musím říct, že to byly opravdu zajímavé 3 měsíce. Ten čas je jako na houpačce, nahoru a dolu a pořád nejsem přesvědčená, že by se situace ustálila. Do Francie jsem se rozhodla odstěhovat za přítelem a ačkoli se zdálo, že máme celý proces promyšlený, tak realita nás vyvedla z omylu. Nakonec ale myslím, že v dobrém, protože jsme si bližší více než kdy předtím a já zde mohu o něco lépe poznat sama sebe.

Bydlení

Ohledně bydlení jsme to měli od začátku docela lehké. Tady na ostrově Ile de Ré má totiž Samova (přítele) rodina takový letní dům a také babičku, u které teď bydlíme. Je to vzájemně docela výhodné. Babička totiž trpí pokročilou formou Alzheimerovy choroby, ale tím že zůstává ve svém prostředí, tak nadále může zůstat doma. My na ní trochu dohlížíme a děláme společnost, a tak můžeme bydlet v zahradním domku. Bydlení je tak pro nás levnou záležitostí a toho si oba moc vážíme. Při bydlení v zahraničí je nájem bytu nebo domu většinou dost obtížný, ale my jsme toho byli ušetření.

JITR7969

Naše minimalistické bydlení bylo výzvou nejvíce ze začátku, kdy zde bylo hodně vlhko, ale to se s oteplením vylepšilo. Domek je také docela tmavý, což mi příliš neusnadňuje práci, ale kdykoli to jde, tak jsem venku. S jednou místností jsme se myslím vyrovnali velmi dobře a více se o takovém bydlení můžete dozvědět v tomto článku. Pro lepší představu jsem i natočila video o tom, jak to u nás doma vypadá.

2.6 (2)

Velkou výhodou je veliká zahrada, kde můžeme pěstovat zeleninu a bylinky a celkově si užívat hezkých dnů. Já navíc můžu ráno meditovat a cvičit jógu venku, aniž bych musela někam daleko odcházet. Cvičit doma nelze, jelikož máme jen jednu místnost a na ranní praxi přece jen člověk potřebuje klid.

Práce

Zde nastává kámen úrazu. Tedy pro mě. Bydlíme v turistické oblasti a mysleli jsme si, že bude docela jednoduché získat sezónní práci. Tak bych se naučila jazyk a následně mohla pracovat ve svém oboru. Bohužel mi však na většinu poslaných životopis nepřichází odpověď a nebo jsou odpovědi zamítavé. Takže v tuto chvíli jsem nezaměstnaná ve Francii. Vlastně nerada uvádím, že nezaměstnaná, jelikož se věnuji prakticky každý den věnuji psaní a dalším činnostem.

Naštěstí mám za sebou první pohovor na pozici fyzioterapeuta a když se jazykově zlepším, tak bych mohla od září nastoupit v nedalekém městě. To mě trochu uklidnilo a navíc motivovalo k učení francouzštiny.

IMG_5492

Ohledně mé práce, za kterou nejsem v tuto chvíli placená, ale beru ji jako svoje zaměstnání, je to takto. Věnuji se psaní na tento blog, dále publikuji články a videa na svém webu o fyzioterapii, překládám a trochu publikuji i mimo své vlastní stránky. Navíc jsem se pustila do natáčení videí, což je výzva, ale stále v tom pokračuji. Tato tvorba mě velmi baví a dokážu jí trávit mnoho hodin denně a kdo ví, zda se v budoucnu díky tomu nenaskytne i finanční odměna.

Jazyk

Mou nevýhodou je to, že jsem nikdy nepropadla lásce pro francouzštinu. Mnoho lidí tvrdí, jak je to krásný jazyk, já jsem ale tohle zatím neobjevila. Takže je pro mě učení jazyka ne tak oblíbenou činností. Nějaké základy mám z gymplu, ale to už je hodně let. Takže se různě snažím zlepšovat, ale jde to velmi pomalu.

pexels-photo-733856.jpeg

Pomáhají mi různá videa na YouTube. Často se učím s Alexou a dále jsem objevila další dva kanály, které jsou mi blízké a vydržím se na ně dívat. Dále chodím 2x týdně na jógu ve francouzštině a začala jsem chodit i na vedenou meditaci. Snažím se také číst ve francouzštině a klasicky se učit slovní zásobu. Ale jde to upřímně dost pomalu.

Vztahy

Určitě plusem je to, že jsme si s přítelem teď daleko bližší. A nejen kvůli tomu, že žijeme v jedné místnosti. Tak nějak zde máme víc času být spolu, jelikož já tady nemám tolik zájmů jako dříve v Praze. Také pomalu poznávám jeho rodinu. Ta je opravdu velká, takže je tu stále někdo nový. To mi pomáhá i jazykově, ačkoli někdy je toho na mě až moc.

2.6 (5)

Obecně tu ale najít přítele nebo komunitu je velmi těžké. Žijeme na docela malém ostrově, kde žijí starší lidé a potom sem přijíždí turisté. Takže jsem zatím úplně nenašla cestu, jak se zde s někým seznámit. To je dost náročné a často se cítím docela sama.

Osobní rozvoj

Mám tady čas na poznání sama sebe a osobní rozvoj. Objevuje svoje silné i slabé stránky a snažím se se po letech spěchání o něco zpomalit. Hodně cvičím jógu, medituji, chodím do přírody a čtu. Tohoto času si velmi cením a věřím, že to takto má být. Ačkoli mám často pocit, že bych mohla dělat něco jiného, tak ve výsledku vím, že je dobře, že se tu mohu věnovat sama sobě.

3-6-7.jpg

To mi pomůže být silnější a více sama sebou, abych následně mohla pomoci ostatním. Beru to jako jakousi vlastní duchovní praxi, která je myslím v moderním životě většinou na vedlejší koleji a nebo vůbec neexistuje. Nemyslím si, že je to sobecké. Naopak. Chci se o sebe dobře postarat a potom vím, že se budu moct starat i o druhé.

Kdo ví, co přinesou další měsíce tady ve Francii. Už teď víme, že zde určitě věci jako zaměstnání nebo nalezení přátel, moc nefunguje a je pro mě velmi obtížné. Ale také jsme zjistili, že chceme žít někde, kde je plno zeleně a můžeme si něco málo vypěstovat sami. Určitě nás čeká po letní sezóně rozhodnutí, co dál, ale to je zatím docela daleko a nás čeká léto tady na ostrově.