Týdeník 3

Po nějakém čase jsme měli se Samem velmi klidný víkend. V sobotu ráno, jsme vyrazili na trh, nakoupili něco dobrého k vaření i něco sladkého a jentak se procházeli. Už mi takový klidný čas chyběl. Většinu víkendu totiž trávíme se Samovou rodinou a pro mě je to většinou docela náročné vzhledem k francouzštině. Zatím moc nemohu vést běžnou konverzaci, ale snad se to časem zlepší.

3.6 (1)

Objevem předešlého týdne a realitou týdne tohoto je výroba domácího džusu. Nikdy jsem nebyla velký milovník džusů, ale když jsem minulý týden viděla na YouTube, že se dá džus vyrobit ze smoothie, tak jsem to chtěla hned vyzkoušet. Z trhu jsem si přinesla velkou porci špenátu a spolu s okurkou, jablkem, limetkou a zázvorem ho přidala do smoothovače. Nakonec jsem přilila trochu vody, rozmixovala a nakonec přecedila přes sáček na výrobu rostlinného mléko. Ani dužiny nakonec nebylo moc, takže si myslím, že je to docela fajn obměna. Rozhodně bych teď ráda vyzkoušela i jiné kombinace hlavně zeleninových džusů.

Také jsem se odhodlala započít svou cestu k hormonální nerovnováze. Po tom, co můj poslední cyklus trval skoro 70 dní, je myslím na čase se podívat na to, co by se dalo vylepšit. Začetla jsem se do Woman Codu a dalších zdrojů a brzy bych ráda tuhle cestu sdílela i ve formě článků tady na blogu.

Každý týden mám tady ve Francii nějakou novou zálibu. Minulý týden to bylo natírání nábytku, předtím práce na zahradě, vyřezávání, kreslení a další. A vždy v tom vidím nějakou svou novou kariéru. Já už ale práci mám. A to je psaní. Píšu už docela dlouho a pořád si to nesmírně užívám. Proto jsem se rozhodla to začít brát o něco víc vážně (ale pořád si udržet radost z psaní samotného) a posunout to na vyšší level. Takže se začínám vzdělávat v oblasti networkingu, propagace a také zlepšování foto a video dokumentace. Pořád mám v sobě jakýsi strach, ale už nepotřebuju ujištění někoho jiného. Jsem teď spisovatelka na volné noze. Velmi volné a hodlám si to užívat.

3-6-1.jpeg

Dnes jsem se byla projít a protože máme taky po dlouhé době celý den krásně slunečno, tak na mě padla docela letní nálada. Francouzský venkov v sobě jistě skrývá určité kouzlo. Všechny ty bíle natřené domy s barevnými okenicemi. Rozkvetlé květiny podél domů a sem tam se objeví i palmové listy. V tomhle stylu se podle mého docela dobře snoubí tradiční francouzský styl s moderními hip světlými prvky.

3.6 (6)

Rozhodně tento týden tíhnu ke klasické literatuře a klasickému umění obecně. Možná je to i tou letní atmosférou. Myslím, že většinou v létě nejvíce čtu. Možná proto, že dny jsou o něco delší a mě se nechce tak brzy spát jako vždy. Tento týden mě velmi inspiroval článek o slavných spisovatelích a jejich zvycích při tvorbě. A včera jsem se začetla do Pýchy a předsudku od Jane Austen.

3.6 (4)

Vzhledem k tomu, že tento týden pro mě velmi rychle utekl  já ho strávila z velké části vlastní tvorbou, tak toho víc k napsání nemám. Každý týden je jiný a některý je spíše pracovní a jiný zase čerpá více inspirace z okolí. Vlastně ještě jeden zážitek mám. Z včerejšího rána. Každé ráno (když neprší) medituji tady u nás před domečkem. I včera jsem zasedla k meditaci a v klidu si sedím a slyším nějaké šramocení. Nejdříve se vrátím k meditaci, ale po chvíli to slyším znovu. Takže mi to nedá a otevřu oči. A vedle mě myš. Docela velká, určitě přes 10 cm dlouhá. Ale taková venkovská, čistá myš. Obě jsme se lekli a zatímco já jsem rychle vstala, tak ona vzala nohy na ramena a vyšplhala se po stromě pryč. I když vypadala docela mile, tak jsem se rozhodně přiměla náš kompostovací hrnec přenést na jinou lokalitu.

IMG_6547

Sice mě to docela vylekalo, ale s postupem času si říkám, že musím sedět v meditaci opravdu klidně, když se i myš odhodlá šmejdit okolo 😀

Všem přeji krásný a první letní víkend. Mějte se naprosto krásně.

Verča