Týdeník 2

Další týden a pro mě je čas se podívat na to, co přinesl. V sobotu jsme vyrazili na svatbu Samovy sestřenice Ley do městečka Pornichet na západě Francie, severně od La Rochelle. Pro mě to bylo poprvé, kdy jsem prakticky poznala celou rodinu Samovy mamky. A je to opravdu velká rodina, jelikož Samova mamka je ze 7 sourozenců a všichni mají děti a někteří i vnoučata. Svatba se odehrávala v kostele a následná večeře na místním zámečku.

2.6 (5)

Na svatbě bylo okolo 190 hostů, což je podle mě opravdu velká svatba. Všechno bylo nádherné, od výzdoby až po šaty nevěsty. Večera začala okolo 8 hodiny a skončili jsme až po půlnoci, to je na Francouze dost typické a pro mě to byl velký zážitek. Chvíli se zastavím u dezertů. Neměli klasický dort, ale výběr asi 10 druhů menších zákusků i větších dortů, takže si každý mohl vybrat podle chuti a zároveň ochutnat i více druhů. Poté přišlo posílání lampiónů, což je podle mě trochu nebezpečná zábava, ale vše bylo nakonec v pořádku. A poté přišla after party s kapelou, koktejly a tancem.

2.6 (4)

Druhý den nás ještě čekal brunch a část dne jsme i strávili na pláži. Myslím, že na všechny padla únava, a tak se chvíli jentak natáhnout na pláži byl fajn nápad. Domů jsme dorazili asi kolem 9 večer a pondělí jsem věnovali odpočinku a nezbytnostem kolem domu.

2-6.jpg

Také jsem po ceste na a ze svatby měla čas shlédnout dva dokumenty. První zaměřen na naše životní prostřední s název Before The Flood. Dokumentem provází Leoardo Dicaprio jako velvyslanec Spojených národů. Ačkoli ne všechny aspekty dokumentu se mi líbily, tak určily došlo na důležité otázky o našem chování a o tom, jak je těžké dojít ke změně. K ničení naší planety přispívá spoustu věcí od nadměrného množství dobytku, odlesňování, zněčišťování vod a moří až po fast fashion. Spousta kroků, které každý den děláme, mají větší vliv, než si představujeme. A k tomu se i pojí jedno video, které jsem tento týden viděla na téma Fast Fashion. Druhý dokument I am Jane Doe byl docela jiného zaměření. Hlavním tématem byl trh s dětmi, které jsou nabízeny pro sex v USA, na docela běžných webových stránkách. Dle zákona však poskytovalé těchto stránek (ačkoli mají z takového obchodu zisk) neberou zodpovědnost za to, co 3. strana uvede na jejich stránkách. Téma je myslím opravdu závažného a rozum nad tím zůstává stát, že se celý proces u soudu táhne roky a zatím nedošlo k velké změně. Mohlo by se zdát, že otroctví nemá ve vyspělých zemích místo, ale vypadá do, že jen dostalo novou formu. Opravdu otřesné a nesmírné smutné.

Od středy jsem pokračovala ve svém natíracím umění a tentokrát přišla na řadu kuchyně, dveře a okna. I trocha dekorativní práce. To je ale myslím tak nějak všechno, co tady budu předělávat. Se Samem teď hodně diskutujeme o tom, zda zůstat ve Francii nebo v Čechách, a tak se nechci pouštět do větších úprav.

 

Poslední asi půlrok trochu bojuji se svým cyklem. A tak se pouštím do průzkumu, co se dá v dnešní době najít. V tomto týdnu jsem narazila na knihu Woman Code, její autorku Alisu Vitti a její účast v různých podcastech a rozhovorech na YT. Hodně mluví o ženském zdraví a role hormonů, výživy, cvičení a tak dále. Velmi mě zaujalo, že v různých částech měsíčního cyklu bychom se měli věnovat jiné fyzické aktivitě. Nebo lépe řečeno jiné intenzitě. Pakliže v druhé polovině cyklu budeme cvičit vysoko intenzivně, pak dochází k ukládání tuků a spalování svalové hmoty. Spousta studií o lidském těle byla provedena na mužích, ale ukazuje se, že ženské tělo pracuje poněkud jinak. Velmi zajímavé!

Něco málo i o mém učení francouzštiny. Pořád je to boj a nemám zas až tak velkou motivaci k učení. Prostě mě to k francouzštině příliš netáhne. Ale i tak jsem si oblíbila jeden YouTube kanál (tak jestli mluvíte francouzsky, tak se na něj podívejte). Jossée Anne uvádí různá videa od minimalistického bydlení, přes zero waste až po rozmanité podcasty.

IMG_6441

Poslední týdny se pomalu, ale velmi pomalu blížím k tomu začít omezovat cukr. Myšleno bílý, rafinovaný cukr. Přeci jen si se Samem dopřejeme něco sladkého docela často a řekněme si na rovinu, že nadměrné množství cukru není nic moc zdravého. Navíc si hladina cukru pohrává i s hladinou hormonů, a tak i z tohoto hlediska to stojí za to.

Dneska je pátek a zase nám prakticky celý týden propršel. Na půlku června tu máme počasí opravdu podprůměrné. Snad nám alespoň o víkend vysvitne trochu sluníčka. Mějte krásný víkend a za týden zase na napsanou.

Verča

2.6 (6)