Týdeník 1

Píšu sem na blog už nějakou dobu a psaní mě doopravdy baví. Ráda bych toto rozšířila o psaní týdenních článků z mého života. A tento článek je prvním dílem. Týdeník bude vycházet každou sobotu a podělím se o zajímavosti předešlého týdne, přidám to, kde čerpám inspiraci a co nového mě zaujalo. Vy budete moci trochu nahlédnout do mého života a pro mě to bude jakási terapie psaním.

O víkendu jsem se poprvé vydala plachtit. Naposledy když jsem byla na lodi jsem měla lehkou mořskou nemoc, a tak jsem z tohoto výletu byla malinko nervózní. Naštěstí jsme měli hezký den, bez silného větru a vln a všechno to bylo moc fajn. Navíc se člověk může jentak zahledět na moře a nechat myšlenky jenom tak plynout. Byla to vlastně docela hezká příležitost prostě jentak být a na nic moc nemyslet. Můžete si podívat i na video s výhledem na moře.

1.6 (1)

1.6 (3)

Taky mám neskutečnou radost z naší zahradní úrody. Částečně jsem se o to zasadila vlastníma rukama, ale taky jsem našla několik divoce rostoucích plodin, na kterých jsme si pochutnali. Už několik týdnů nemusím nakupovat salát, jelikož máme na záhonku rukolu a ještě jeden druh salátu. A tento týden k tomu přibyli třešně a lesní jahody, které jsem asi před měsícem trochu odplevelila.

 

V pondělí mě Sam vzal do místních lázní. Bylo to od něj moc milé, celé to bylo překvapení a mohli jsme strávit 2 hodiny vířením se ve slané vodě, plaváním, sauně a páře. Je fajn jednou za čas jít na rande a trochu tak osvěžit náš vztah. A ještě když je to takovou příjemnou formou. Po cestě domů jsme se ještě tavili v pekařství pro čokoládový dortík, aby toho všeho nebylo málo.

 

IMG_5203 (1)

Knihou tohoto týdne bude Velké kouzlo od Elisabeth Gilbert. Tuto knihu jsem četla poprvé, když jsem ještě tolik nepsala a inspirovala mě být kreativní při běžných věcech. Teď když ji čtu znovu v ní vidím zase inspiraci ke psaní a nacházím v ní trochu jiné myšlenky. Mám ráda tento typ knížek, kdy ačkoli ji čtete po několikáté tak na Vás má trochu jiný vliv a souzníte s ní v jiných životních situacích. Je to podobné jako u Alchymisty, Čtyř dohod nebo Síle přítomného okamžiku.

Ve středu jsem se vrhla na takovou úpravu našeho bydlení. Kromě úklidu jsem se pustila do natírání rámů dveří a oken. Myslím, že se tady tomu nikdo dlouho nevěnoval a já mám čas. Alespoň ten čas to tu strávíme trochu přispěje celému domečku. A nebude vše takové oprýskané. Celkově mě taková manuální činnost dost baví. Nakonec jsem se pustila i do nějakého „uměleckého“ snažení. A proč ne. Je tu spoustu barev, které nikdo nepoužívá. U malování jsem tak nějak zůstala až do pátku. K tomu jsem přidala o něco dekorativnější styl práce (nazývám to: Projekt zachráněného dřeva, protože tu je spousta prkýnek, které nikdo už roky neviděl). Ale jinak jsem natřela dveře, okna, stoly, poličky. Co se dalo.

 

1.6 (1)

Tento a i minulé týdny se snažím udělat trochu změnu ve svém stravování. Nejde ani tolik o to, co jím, ale jak. Ráno se snažím vypít nejen dvě sklenice vody před tím než si dám jógu. Přidala jsem k tomu celou konvičku čaje a snídaně přichází až poté. A taky se snažím si dělat delší pauzy mezi jídly, alespoň 3 hodiny. Jsem zvyklá svačit a jíst docela často, ale zkouším podle ajurvédy dát svému zažívání trochu více času. A vlastně celkově svému tělu. Aby se mohlo věnovat i jiným věcem než jen trávení.

Dnes je pátek, a tak uzavírám první Týdeník. Je to pro mě docela zábavná forma, jak shrnout dění celého týdne a nepřipadat si, že se nic neděje. Tak zas za týden.

Verča