Po jógovém pobytu

A byla jsem zpět doma. Doma a v práci. Dost se toho změnilo a to jsem netušila, kam ty změny povedou. Přestěhovala jsem se totiž k rodičům, kde jsem měla rekonstruovat část domu a s přítelem se po rekonstrukci nastěhovat. Celý život už jsem si plánovala, ale nastaly určité události, které vše změnily.

IMG_5559

Já jsem cvičila jógu a meditovala každý den. V různé formě. Protože jsem už věděla, že jóga není zdaleka jen cvičení. To jsem věděla i dříve, ale teprve teď jsem si to myslela doopravdy a věřila tomu. Večer jsem zpívala mantry a hledala jsem různé zdroje na internetu. Některé dobré a některé horší.

Změny v mém životě se zrychlily, nechci jít moc do detailů, ale po pár měsících jsem se rozhodla od rodičů odstěhovat. Zvažovala jsem do té doby různé varianty, ale tahle byla ta správná. Rozhodla jsem se nejen odstěhovat, ale přestěhovat se do zahraničí, do Francie a tedy i opustit svou práci, kterou jsem měla strašně ráda. Prací jsem žila, byla to pro mě nejlepší část života, dávala mi nejvíce smysl. I přesto jsem se rozhodla to opustit a bez jisté práce jsem odjela za přítelem do Francie.

A teď tu sedím, píšu články, točím videa, prostě jentak. Před deseti lety jsem byla na první lekci jógy. A i díky ní jsem se pořádně naučila anglicky. Příští pondělí mě tady ve Francii čeká první lekce jógy. A tak se asi díky józe naučím i francouzsky. Jaká náhoda.

DSC00071 - kopie

Musím říct, že už se tolik nebojím. A to doslova. Docela dost jsem měla strach ze tmy a tenhle strach je z velké části pryč. Ale taky jsem se přestala bát dělat, to co chci. Přestala jsem se bát, že mě ostatní budou soudit. I když se do takových situací dostávám, tak si je už tak neberu.

Přestala jsem taky tolik spěchat. A svůj seznam cílů jsem dost zredukovala. Dřív jsem se nechala dost unášet všemi nákupy nebo touhou po novém nábytku nebo oblečení. Nakupování z mého života prakticky zmizelo a než si něco koupím, tak si to pořádně rozmyslím. Už se neženu za vším možným, ale vybírám si, na čem budu pracovat.

Teď, když nemám klasické zaměstnání, se cvičím v trpělivosti. Která mi často strašně chybí a všechno chci mít teď hned. Pomalu se učím francouzsky, rozesílám životopisy, ale snažím se být trpělivá a čas, který mám si užívám.

Jógu cvičím stále, v kratším rozsahu, ale praxi se věnuju stále. Přidala jsem k tomu všemu trochu více studia o filosofii a také Ajurvédě. Zpívám mantry a rozhodla jsem se také o józe malinko psát. Ačkoli se nepovažuji za žádného učitele, jsem student, který sdílí nalezené informace a vlastní zkušenost. Tím se také změnil můj pohled na učitele jógy. Myslím, že je velmi důležité, aby měl učitel svou vlastní zkušenost a hloubku své praxe. K tomu fyzické cvičení prostě nestačí.

IMG_5519

Jóga mě přivedla k tomu, abych se na chvíli zastavila a podívala se kolem. A zeptala se sama, co vlastně chci. Přivedla mě ke spoustě zajímavých autorů, článků, podcastů nejen o józe, ale i o zdraví, intuici, společnosti a filosofii. A některé autory nakonec sleduji pravidelně a jsou pro mě velkou inspirací. Přikládám dnes pár odkazů a předem se omlouvám, že jsou některé v angličtině.

Ale taky jsem objevila nějaké zajímavé české stránky.

Józe se chci nadále věnovat. A jednou za čas bych se ráda podělila i o nějaké zážitky nebo inspiraci se svými čtenáři. V sekci jóga se tak můžete těšit na další různé příspěvky.

 IMG_5521