Deník z jógového pobytu VI.

Den jedenáctý: “Dneska je docela zvláštní den. Byla jsem unavená a podrážděná. Asi i proto, že jsem dnes byla asi 4 hodiny na zahradě a čistička zahradu. Takovou práci mám běžné rada, ale bylo toho až moc. Teď jsem asi 2 hodiny na pláži a cítím se o dost lépe. Dnešní praxe byla o něco jiná než předešlé dny. Cvičili jsme více ásan a pracovali s čakrami. Určitě si chci v budoucnu najít více pozic, teď si alespoň zkusím na nějaké vzpomenout.”

Zde budu respektovat žádost učitelů a nebudu se zmiňovat o konkrétní praxi. Pro její začátek je velmi dobré být pod dohledem zkušeného učitele. Především v dnešní době. Duchovní praxe totiž může vést docela rychle k “probouzení se”. To můžeme vidět kolem sebe, lidé jsou v určitých ohledech všímavější. Sice spousta lidí vede bezohledný život, život hnaný touhou po penězích a zisku. Je tu ale skupina lidí, která se dále rozrůstá a získává na popularitě. Jsou to lidé, kteří se snaží být ohleduplní k životnímu prostředí, zvířatům a lidem. S touto praxí se ale můžeme i dostat do psychického stavu, který je náročný a proto je vhodné cvičit pod dohledem učitele. Na povrch se totiž dostává spoustu našich strachů a problémů a to může být dost těžké ustát.

“Bylo jich více (těch ásán s čakrami), další si dohledám. Zatím mám menší zásobu a tolik jich stejně potřeba není. Také jsem začala číst Echarta Tolle, myslím, že je ten pravý čas se do toho pustit. Proto chci zkusit napsat, co všechno není moje mysl:

  • Láska
  • Smysly
  • Pocity

Takže já opravdu nemůžu být má mysl. Má mysl je nástroj. Ale mysl nezahrnuje vše napsané a určitě i další věci. Kdo by to ještě před týdnem věděl, že? A ani se tomu ta moje moc nebrání. Možná se ji to i líbí.”

IMG_5405

Den čtvrnáctý: “Minulé dny jsem nepsala. Přišlo mi, že poslední dny a všechno jentak plynulo. Bylo mi daleko lépe než to ráno, kdy jsem cítila velkou únavu. Včera jsem si užila moc hezké narozeniny. Ke snídani lívance a potom jsme s Ruby pekly brownie, které bylo skvělé. Byla jsem chvíli na pláži a večer jsem odpočívala na zahradě. Potom jsme také šly s pár dalšími na skleničku. Prostě perfektní den.

IMG_3636

A dnes ráno jsem si nenařídila budík, vstala jsem kolem 7. Dala si vlastní asi hodinovou praxi, s půl hodinou meditaci a mám ze sebe velkou radost. Také jsme se šla projít a vybrat nějaké peníze, jelikož chci něco málo darovat.

Také jsem si uvědomila, že nechci tolik pracovat. Prostě chci upustit od toho hektického života. Uvidím jaké to bude až se vrátím. Ale tenhle pocit, který jsem měla i dříve se tady zvýraznil. Také jsem přišla na to, že nelpím na místě, kde budu pracovat. Pokud to nepůjde v Praze, tak budu pracovat na Mělníku. Zatím to nechávám otevřené a uvidím.”

IMG_5396

A opravdu od hektického života jsem upustila. Už necítím, že bych neměla dost času. Dělám, co opravdu chci a můj život získal daleko větší hloubku. A teď už se nebojím říct, že jsem si našla takovou svojí duchovní praxi.