Rýžové mléko

Přemýšleli jste někdy nad tím si připravit rostlinné mléko doma? Já se musím přiznat, že mi to nějakou dobu trvalo. Ani nevím proč. Příprava je jednoduchá a mléko je určitě levnější než kupované v krabici. Navíc je bez nadbytečného obalu. Na video recept se můžete podívat zde. Pro celý recept čtěte dál.

Myslím, že není potřeba nijak dlouze vyprávět o rýžovém mléku a můžu se pustit do jeho přípravy. Na rýžové mléko budete potřebovat tyto ingredience:

  • Voda
  • Rýže
  • Sůl
  • Javorový nebo jiný sirup

IMG_5287

Mléko můžete připravit i zcela neslazené, to záleží na každém. Pamatujte, že rýže při vaření zvětší svůj objem asi 4x. Takže z 1 hrnku máte asi 3-4 hrnky vařené rýže. Na půl litru mléka Vám bude stačit 1 hrnek vařené rýže.

Rýži uvařte ve velkém množství vody. Rýži totiž chcete mít velmi měkkou a vůbec nevadí, když ji převaříte. Naopak. Nechte vychladit a potom v nádobě mixéru rozmixujte v poměru 1:2. 1 díl (hrnek) rýže na 2 díly (hrnky) vody. Podle výkonu Vašeho mixéru Vám po chvíli zbyde jen pár zrnek rýže. V mém mixéru zbylo o něco více, ale to vůbec nevadí.

IMG_5285

Přefiltrujte mléko přes plátýnko nebo přes sáček určený k výrobě rostlinného mléka. Poté jen přelijte do uzavíratelné sklenice nebo lahve a skladujte v lednici po dobu 2 až 5 dní.

IMG_5286

Zbytek rýže si můžete ponechat další den na snídaní. Lehce poduste půl jablka, přidejte rozinky a posypte skořicí a máte skvělou snídaní. Samotné mléko využijte na mnoho způsobů. Do ovesné kaše, do těsta na lívance nebo při pečení. Variantou rýže může být i mléko z ovesných vloček nebo mandlí.