Maki sushi

Velmi dlouho jsem žila v představě, že příprava maki sushi je složitá a zdlouhavá. Před Vánoci jsem ale měla chuť to vyzkoušet a přišla jsem na to, že to vlastně složité není a jelikož mám maki sushi opravdu ráda, tak mi přijde skvělé, že si je teď mohu kdykoli připravit sama doma.

Krok č. 1 – Výběr a příprava ingrediencí

Existuje velké množství variant ingrediencí, které můžete použít. Přidejte to, co chutná Vám. Pokud volíte rybí varianty, tak dbejte na čerstvost a kvalitu ingrediencí. Já se však dnes chci věnovat spíše plant based variantám, které jsou výborné a můžete je zařadit do jídelníčku i pokud jíte veganskou stravu. Mezi nejčastější ingredience patří: avokádo, okurka, tofu, paprika, mrkev, sezam. Moje nejoblíbenější varianta je avokádo s okurkou a sezamem, další kombinace: paprika a bylinkové tofu, okurka, mrkev a tofu. Příprava je jednoduchá, zeleninu omyjte a vše nakrájejte na slabé plátky. Nemusí být stejně dlouhé, snadno se poté poskládají na rýži.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Krok č. 2 – Příprava rýže

Zde je zapotřebí mít rýži na sushi, bohužel s ostatní typy tak dobře nedrží. Používám na množství rýže dvojnásobek vody, kdy rýži spolu s vodou přivedu k varu. Potom se rýže vaří asi 15 minut tak, aby byla měkká. Když je rýže uvařená, tak do ní přidám asi 3 lžíce rýžového octa smíchaným s lžičkou cukru. To pomáhá tomu, aby byla rýže řádně lepivá. Poté nechám rýži úplně vychladit.

Krok č. 3 – Rolování

Část, která mě nejvíce děsila, ale nakonec to nebylo tak zlé. Jeden plátek nori řas si položím na prostírání k rolování (ale lze připravit i bez něj) a začnu přidávat rýži po celé délce, ale tak aby horní a dolní okraj byl asi na palec volný. Rýži je potřeba pořádně přitlačit, aby vše dobře drželo. Poté asi do ⅓ položím ingredience dle výběru, vždy až ke krajům, protože i z těchto budou jednotlivé kousky. A poté začnu od zdola balit, pevně, chce to trochu cviku. Vše zabalím až do konce. Horní část řasy lze trochu navlhčit, aby vše lépe drželo, ale jde to i bez toho. Celé rolky dám na chvíli do lednice a poté krájím ostrým nožem na malé plátky

Krok č. 4 – Podávání

Většinu maki sushi servíruji na velký talíř, aby si každý mohl vybrat dle chuti. Každý strávník ještě dostane dva malé talířky. Jeden na pokládání kousků a druhý (nebo také malou mističku) na sójovou omáčku. Do ní si každý dle chuti může přidat wasabi a v omáčce rozmíchat. Dále ještě k sushi podávám nakládaný zázvor a někdy také saké.

SAMSUNG CAMERA PICTURES