Fall Favorites 2016

  1. Kokosový olej

Kokosový olej je naprostá jednička několika posledních měsíců, ale jelikož je toto první článek o oblíbených, tak si zaslouží zmínit. Má širokou škálu uplatnění od kuchyně, přes koupelnu až ložnici. Prodává se dnes snad skoro všude a já bych doporučila spíše větší balení. Doma si tu největší sklenici nechávám v kuchyni, ale potom mám menší skleničku v koupelně a jedno cestovní balení v práci. V kuchyni je vhodný pro přípravu slaných i sladkých pokrmů, na smažení nebo pečení. Myslím, že uplatnění v kuchyni je asi nejznámější, ale mě daleko více překvapilo, jak skvělý je jako pleťový krém. Ze začátku jsem se bála, jak bude mastný a zkusila jsem ho na noc. Ráno žádný mastný film nebyl, naopak pleť byla hebká a vláčná. Nakonec ho používám i jako denní krém, jen oproti noci nanáším slabší vrstvu. A samozřejmě nahradí jakékoli tělové mléko. Pokud trpíte na ekzémy nebo mate citlivou pleť, tak se kokosový olej dá také zkusit. Dá se také používat jako zubní pasta, což tedy zkouším jen občas, jelikož mi chybí ta svěží příchuť, ale přemýšlím o tom, že bych ho smíchala s tea tree olejem. Další výborně použití je jako vlasová maska, nejlépe přes noc, ale jde i půl hodinová a vlasy jsou daleko hladší. Taky funguje jako balzám na rty. A nakonec může být kokosový olej i velmi dobrým lubrikačním přípravkem.

2. Dýně

Dýně je podzimní klasika, i když letos musím uznat, že jí na paty šlape červená řepa. Aktuálně se dá sehnat snad na všech farmářských trzích, ale také v supermarketech. Mám nejraději typ hokkaidó, které je možné připravovat i se slupkou. Jinak mám nejraději dýňovou polévku, ale i pečená dýně je výborná a dá se s ní ozvláštnit sladké pečení třeba ve formě dýňových muffinů. A pokud ještě nemáte dost, tak ji využijte jako dekoraci.

img_2172

3. Zázvorové sušenky

Tyto sušenky z Marks and Spencer jím už několik let, ale teď se z nich stala docela posedlost. Neobsahují žádné živočišné suroviny, tedy mohou obsahovat stopy mléka, ale to mi nijak nevadí. Jsou křupavé a to poměrně hodně, takže si je někdy namáčím do zeleného čaje.

img_2176

4. Horčice

Nemůžu si pomoct, ale tenhle podzim si snad do každé večeře přidávám hořčici. Už jsem i přemýšlela, proč mám takovou chuť na kyselé, ale zatím jsem na nic nepřišla. Nejčastěji jím k večeři zeleninový wrap a tam nikdy horčice nechybí. Výborná je i do sendvičů nebo jako součást dresinků na salád.

img_2173

Tip: Moje oblíbená kombinace na večeři je toust namazaný horčicí s okurkou a čerstvým baby špenátem.

5. Chubby Lips od Gabriele Salvete

Nejoblíbenější kosmetický produkt je právě tento balzám/rtěnka na rty v krásné podzimní barvě. Rtěnky moc nenosím, zato mám opravdu velmi ráda tónované balzámy na rty. Tento je velmi příjemný, nelepí se a vypadá moc pěkně.

img_2179