Maitrea

Vegetariánská restaurace v centru Prahy je opravdu příjemné místo a navíc nabízí velmi dobrou a originální kuchyni.

Pokud ji opravdu chcete vyzkoušet, tak bych doporučila rezervaci především o víkendu, kdy muže byt obsazeno. To platí nejen na večeři, ale i na oběd. Byla jsem překvapená kolik lidí zavítalo na nedělní oběd a kolik z nich muselo odejít nebo si počkat.

img_2065

Když jdu do restaurace je to většinou z toho důvodu, abych si dala něco, co si sama doma jentak nepřipravím a ochutnám něco nového nebo se nechám něčím zajímavým inspirovat. A to Maitrea splňuje velmi dobře. Z menu mám vždy pocit, ze se musím vrátit a vyzkoušet něco dalšího.

Restaurace samostatná má dvě patra, kdy to spodní mi přijde útulnější. Interiér je příjemně lazený a využívá přírodních materiálů. Menu nabízí především vegetariánské jídla a několik veganských. V nabídce nacházím inspiraci z různých kuchyní svět od asijské přes mexickou až na českou kuchyni. Opravdu zajímavě vypadají dezerty, na které se vždy těším, ale nakonec si je nikdy nezvládnu dát.

img_2070

Co mužů doporučit…

…vegaburger byl moji při první návštěvě. Výborná volba pro hladové. Burger ma velmi dobrou strukturu, nerozpadá se a je velmi chutný.

img_2381

….burrito je asi mým favoritem. Mám velmi rada tento typ jídel, kdy můžeme kombinovat různé chuti v rámci jednoho pokrmu. Quacamole, rýže, jakysi nášlehaný sýr a rajčatová salsa. To vše ještě doplněné salátem z různých listů. Samotné burrito je velmi dobře připravené a celkové servírování vypadá skvěle.

img_2076

…..kozí sýr se stal velmi populárním a dle mého na menu patří čestné místo. Pokud nechcete moc experimentovat, tak tímto sendvičem nebudete zklamaní. Je podávám na tmavé ciabatě.

img_2072

….lilek po thajsku je orginální a výbornou volbou. Doma se Vám ho asi podaří napodobit, ale nikdy to nebude úplně stejné.