Lumo Lift

Lumo Lift, posturální senzor, maličké zařízení, které zlepšuje držení těla a připomíná, jak sedět rovně. Lumo Lift vytvořený kalifronskou společností Lumo Bodytech je již druhý produkt stejného rázu, ale daleko více propracovaný než jeho předchůdce. S jeho pomocí můžete zlepšit svoje držení těla, především v dlouhých statických polohách jako je stoj nebo sed, ve kterém většina z nás tráví velkou část dne.

LumoLift je malý, lehký a téměř neviditelný, pokud nezvolíte nápadnější sadu klipsů. Také nabíječka je malá, dobíjíte přes USB. Nejlépe dobijete senzor přes noc, abyste ho poté mohli celý den nosit. Data si můžete zkontrolovat přes iPhone, iPad a pro Android zařízení existuje Windows Dongle a také Vám budou chodit týdenní vyhodnocení emailem. Pomocí aplikace, která shromažďuje data, můžete sledovat Vaše “dobré hodiny”, kdy alespoň 40% času udržejete dobrou posturu. Dále sleduje počet kroků a to velmi dobře s porovnáním např. s krokoměry. Cíle si nastavíte sami nebo necháte doporučené 4 dobré hodiny a 10 000 kroků denně (toto doporučení vychází z doporučení Světove zdravotnivké oraginazce WHO).

IMG_1158

Pokud většinu dne sedíte, je Lumo Lift dobrým pomocníkem, který Vám bude připomínat sedět správně. Proč? Udržení dobré postury, tedy držení těla, má pozitivní vliv na muskuloskeletární, kardiovaskulární i nervový systém. Jedním z hlavních výhod je snížení nároků na páteř, a tak pokud Vás záda nebolí, působíte preventivně, a pokud již trpíte bolestmi zad, Lumo Lift se uplatní v rámci odstraňování bolesti.

Výhodou je z mého pohledu cena, ta se pohybuje okolo 70 – 80 dolarů, záleží na tom, zda se trefíte do jejich slevových akcí (většinou během svátků, amerických) nebo nakupujete mimo tuto dobu. Když si uvědomíte, že bolest zad je ve vyspělých státech nejčastější příčinou zdravotní neschopnosti, tak je cena přijatelná. Na jejich oficiálních stránkách v nynější době není možné objednat zboží do České republiky (dříve tato možnost byla, takže není jisté, že je tato informace opět aktuální) nebo lze senzor zakoupit na Amazonu.

IMG_1159

Ze začátku jsem si myslela, že budu zařízení zapomínat nosit, ale od prvního dne jsem měla pocit, že musím splnit dané cíle. Pro počet kroků to nebyl problém vzhledem k tomu, že jsem v práci docela dost na nohách. Ale pro někoho, kdo pracuje v kanceláři může být počet kroků těžší než se zdá. Horší to bylo s posturou, o které jsem si do té doby nemyslela nic špatného. Je fakt, že během týdnů a měsíců se motivace částečně vytratila. Co mi občas pomůže, jsou týdenní emaily s rekapitulací toho, jak si vedete v porovnání s ostatními uživateli. Osobně mám také ráda jejich stránky, jednak prezentaci produktů a dále i jejich blog, který je velmi pestrý. V Lumo Liftu vidím opravdu přínos především proto, že se velmi často setkávám s tím, že lidí zapomínají při práci na to, jak sedí. Což je naprosto přirozené, pokud svou práci děláte dobře, a tak Lumo Lift může tento problém vyřešit za Vás.

Více najdete na Lumo Bodytech

Lumo Lift

Lumo Run